Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Açık Emar Fiyatları

Açık emar; Tıpta en gelişmiş görüntüleme yöntemidir. Kapalı olarak görüntü alınmaktadır. Yan etkisi olmayan, ağrı vermeyen, hiçbir  şekilde radyasyon içermeyen ve günümüze kadar pek çok hastalık teşhisinde yardım alınan bir yöntemdir.

Hasta emare girer hücrelerden oluşan bir durum görüntüye çevrilerek incelenir. Hatta kapalı emarda hiç görüntüsü alınamayan hastanın açık emar sayesinde görüntüleri rahatlıkla alınabilmektedir. Açık Emar Fiyatları hakkında bilgi için hemen randevu alın.

Neden Kapalı Emardan Korkuluyor?

Hasta genel olarak emar çekimini kendisi de istemektedir. İçin rahat etmiyor doktor bey bide emar çekebilir misiniz gibi teklifler olmaktadır. Buna rağmen yine de hasta emara girerken bir huzursuzluk yaşamaktadır.

Çünkü kapalı olduğu için, mezara benzetildiği için korkutucu olduğu konusunda bir algı gelişmiştir. Özellikle bayanlar ve çocuklar daha çok bu korkuyu yaşamaktadır. Sağlıkçı kişiler bu konuda ne kadar sakinleştirmek için hiçbir şeyin olmayacağı konusunda telkin verseler de hastadan o tedirginliği tam olarak alamamaktadırlar. Hatta kapalı emara girmek istemeyenlerin oranı % 15 olarak belirlenmiştir.

Açık Emar Uygulaması Neden Tercih Ediliyor?

Açık emarda kapalı emara karşı duyulan korku ortadan kalkmaktadır. İleri teknoloji ile üretilen cihaz açık emar olarak isimlendirilmiştir. Ayrıca açık emar cihazı sayesinde kapalı emara giremeyen hastalar girebilir duruma getirilmiş olduğundan kapalı yer fobisi olan hastaların rahatlıkla girebileceği bir cihazdır. Çocuklara anestezi gerekmeden çekilebilir. Astımı olan, kalp, tansiyonu olan hastalarda açık emar hizmetinden rahatlıkla faydalanabilmektedirler. Açık Emar Fiyatları hakkında en son fiyat bölümü gelmektedir.

Açık Emar Cihazının Özellikleri Neler?

Son derece yüksek gelişmiş bir teknoloji ile üretilmiş açık emar şekil, dizayn, renk gibi alanlarda da hastaların korkmaması adına modern bir çalışma yapılmıştır. Açık emar sırasında hastanın yanında refakatçi girebilir. Bunun sayesinde hasta yalnızlık hissini yaşamaz. Açık emar cihazının üç tarafı açık, geniş, ferah ve sessiz bir ortamda görüntü alma işlemi gerçekleştirilir.

Hasta yakınları, hastanın tetkikleri sırasında hasta ile konuşmasında ve hastanın da yakınına cevap vermesinde bir engel yoktur. Hatta açık emar cihazının konforunu kanıtlamak gerekirse hasta emar sırasında müzik dinleyebilir, dergi okuyabilir, hatta öyle ki oturur pozisyonda bile durabilmektedir.

Kapalı Alan Fobisi Olanlar İçin Açık Emar

Başta kapalı alan fobisi olanlar düşünülerek yapılmış. Kapalı alanda korkan, emardan çekinen hastalar için anestezili olarak yapılan emar çekimi açık emar sayesinde anesteziye ve hastayı rahatlatmaya yönelik telkine gerek kalmadan kolay bir şekilde emar çekimi sağlanabilmektedir.

Kapalı emar cihazına giren genel hastaların % 10’luk bir dilimi kapalı alan fobisinin olduğu düşünülürse bu alanda yapılmış olan açık emar cihaz çalışması bir nimettir. Bu kişilere emar imkânından faydalanma olanağı sağlamıştır. Ayrıca emar çekilmesi gereken ama kapalı emara girmeyi reddeden % 5’lik dilim bu cihaz sayesinde emara rahat girme olanağı kazanmıştır.

Açık Emarın Genel Faydaları

Kilosundan dolayı kapalı emara giremeyen hastalar açık emar sayesinde kolaylıkla emar çektirebilir ve sağlıklarına katkıda bulunabilmektedir. Emara girerken kaygı dereceleri yüksek olan kişiler için kullanılan anestezi veya ilaçların kullanımı çok çok azalmıştır. Kapalı emara giremeyen her hasta açık emara rahatlıkla girebilmektedir.

Bunların içinde nefes darlığı çekenler, çocuklar, yaşlılar, omuz kalça çıkığı olanlar bulunmaktadır. Emarın diğer faydalarından bir tanesi ise hiçbir röntgen, radyasyon ışını içermiyor olmasıdır. Bu sayede hamile ve emar çektirmesi gerekenler sadece açık emara girebilmektedirler. Açık emarda serkival, el bileği, diz,  dirsek, beyin gibi daha birçok bölgenin açık emar çekimi yapılabilmektedir. Açık Emar Fiyatları 2021 hakkında güncel fiyatlarımızı sitemizde bulabilirsiniz.

Açık Emar ve Kapalı Emarı Karşılaştırmak Gerekirse

Kapalı emara giremeyen, diz protezi olan, kalça protezi olan, kırık sonrası ameliyatta vücuduna plak takılmış olan, kalp pili olan, sabit duyu kulakçığı kullanan, vücudunda vidalar olan hastalar kapalı emara giremezken açık emara rahatlıkla girebilmektedir.

Kapalı emarın her tarafı kapalı iken, açık emarın kısmi olarak bir tarafı kapalıdır. O yüzden tünel gibi hatta mezara benzetilen kapalı emardan açık emar daha ferah ve rahattır. % 5’lik bir dilim kapalı emara giremediği için açık emara girmektedir.

Kapalı emarda hasta yakını giremez, girse bile konuşamaz, hasta cevap veremez ama açık emarda hasta yakını ile hasta arasında oldukça rahat muhabbet kurabilmeleri olanağı verilmektedir. Çocuklar kapalı emarı sevmezken açık emarda eğlenceli bir şekilde ve kolaylıkla görüntülerin alınmasına izin verirler. Açık Emar fiyatları ile piyasanın en uygun fiyatı için hemen bizimle iletişime geçin.

Açık Emar Öncesi

Hastadan emar günü neredeyse hiçbir şey istenmez. Kişi normal zamanda yaptığı gibi yemesini içmesini yaparak gelebilir. Yalnız bazı durumlarda doktor yemek yemesini istemez ise bu duruma uyularak gelinir. Bazen de emara girmeden önce fazlaca su içmesi istenebilir. Tabi ki bu istekler emarın çekileceği alana göre belirlenir. Onun haricinde hastanın emara karşı bir fobisi oluşmuşsa ve ilaç kullanmak istiyorsa verilir.

Açık Emara Girerken Her Hastadan İstenilenler

Emara girecek olan her hastadan istenenler: Hastanın üzerinde metala dair hiçbir şeyin bulunmaması tabi ki bu durum sadece takı, kart gibi durumlar içindir. Açık emara girerken hastanın vücudunda ki metallerin önemi yoktur. Çünkü o metaller hastanın vücuduna sağlık amaçlı takılmıştır ve açık emara engel değildir. Onun haricinde hastadan bol ve rahat bir şekilde giyinmesi istenebilir. Her ihtimale karşı hastada metal bulunduran peruğu varsa çıkarılması istenmektedir. Bunlar yapıldığında hasta rahatlıkla açık emar çekilebilmektedir.

Açık Emar Fiyatları

Açık Emar Fiyatları hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. istanbul/Fındıkzade’de profesyonel kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Açık Emar Fiyatları 2021 için hemen randevu alın.