Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Füzyon Prostat Biyopsi

Füzyon nedir öncelikle bunu tanımlamak gerekir.

Füzyon prostat biyopsi adı altında toplanan her bilim dalı biyopsi’nin bir sonucudur. Biyopsiler sonucu insan vücudunun nasıl işlediğini öğreniriz. İnsan vücudundaki bazı işlevler o kadar fazladır ki , insanların bazıları ölmekte bazıları ise yaşamaktadır.

Ölen insanların biyopsileri çekilmekte. Çekilen her biyopsi’nin yapısı incelenmektedir. Prostat denilen kavram o kadar farklıdır ki, prostat olayı erkeklerde görülür. Görülen her olayı incelemek için HGS çekilir.

Prostat tan ölen insan sayısı yok denecek kadar azdır. Fakat ölenler de vardır. Ölümlerin artması ile prostat artmaktadır.

PROSTAT HASTALIĞININ BELİRTİLERİ

*Erkeklerde , görülen idrar boşalması sırasında rahatsızlık hissetme.

*İdrarın yapılması sırasında kesintilerin olması,

*İdrar yapım aşamasında idrarı hissetmeme.

Rahatsızlık sonucunda ortaya çıkan herşey doktorlar tarafından incelenir. İncelendiğinde füzyon adı verilen ışınlarla prostat ortadan kaldırılır ve prostat iyileştirilir.

Prostat hastalığında en sık görülen olaylardan bir tanesi idrarda zorlanmadır.

İdrardaki bazı asidik olaylar dengelenmediği zaman idrarda kötü bir koku olur ve insanı rahatsız eder. Benign prostat adı verilen hastalık vardır. Hastalığın neden ortaya çıktığı belli olmamak ile birlikte artık prostat hastalığının nedenleri araştırılır. Prostat hastalığının nasıl oluştuğu anlatılabilir.

PROSTAT HASTALIĞI NASIL OLUŞUR?

Kanser ile birlikte oluşan prostat hastalığı inanılmaz derecede insanı etkiler. Ve insanın etkilenmesi ile de prostat kanser hastalığının önüne geçilmesi oldukça güçtür.

PROSTAT HASTALIĞINDAN KORUNMA YOLLARI

Prostat hastalığından korunmak için yapılması gereken tek şey doğal yollara başvurmaktır ve doğal yollarla prostat hastalığı iyileştirilebilir. Örneğin; prostatı önlemek için doğal çaylar içilebilir. Bunlar;

Bitki çayları ve temizlik kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Böylece prostat’tan kurtulur erkekler. Prostat üzerinde bulunan açık renkli madde temizlenir ve temizlendiğinde prostat biterken adeta mesane boşalmaktadır. Mesanenin boşalması sağlık açısından önemlidir. Ve sağlık açısından önemli olan mesane eski sağlığına kavuşur.

MESANE NEDİR?

Mesanenin içerisindeki torba bir bir büyür ve torba büyüdüğünde prostat oluşur. Prostat adı verilen bu hastalıkta en önemli belirti, mesane torbasının büyümesidir. Mesane torbası büyüdüğünde prostatı engellemek imkansızdır. Fakat mesane açık olduğu zaman bu engellenebilir.

Çünkü hiçbir şekilde bu hastalık başka türlü yok olamaz. Bu hastalığın en önemli özelliklerinden bir tanesi prostat içerisinde bulunan maddenin açılmasıdır. ve prostat sıvıyı içerisine aldığında hastalık oluşur.

40 yaş ve üzerindeki insanlarda görülen bu hastalığın önlemi beslenmeden de geçer. Sağlıklı beslenmekle olur prostattan korunmak. meyve yiyerek prostat engellenebilmekte ve mesane boşaltılabilmektedir.

40 yaş ve üzeri insanlar artık prostattan korunmak için çeşitli doğal yöntemler uygulamaktadır. Uyguladıkları bu yöntemler adeta insanları etkilenmektedir. Genellikle bu hastalık 40 yaş üzeri insanlarda olmakla birlikte, onların sağlıklarını etkilemektedir.

Sağlıklı bir insanda prostat hastalığı görülmez fakat prostatın nereden geldiği hiç belli olmaz. Sadece katı beslenmeden de ortaya çıkabilir. Katı beslenmeyi genellikle yaşlılar yapmaz . sıvı yiyecekler yedikleri için prostat hastalığı sık görülmez. Prostat hastalığındaki her şey ortaya çıktıktan sonra sadece tedavi edilir. Tedavinin ardından ortaya çıkan sorunlar uzun zaman alabilir. Zamanla hastalık iyileşir. İyileştiğinde ise prostat hastalığının getirdiği izler kalır.

PROSTAT HASTALIĞI ETKİLER Mİ?

Evet etkiler , aynı zamanda hastalığın ortaya çıkmasında büyük bir etkendir. Etkenin nereden geldiği ile ilgili araştırmalar yapılmakla birlikte, bunların sebeplerine çare üretilmektedir. Artık çare bulunmuş, ve hastalığın gidişatı ile ilgili bilimler yaratılmıştır.

PROSTAT HASTALIĞININ GÜNLÜK HAYATA ETKİSİ

Günlük hayatımızda kullandığımız bazı ilaçlar hayatımızı etkiler fakat bunlara bir de prostat eklendi mi hayat berbat bir hal alır. Fakat prostatın ne kadar güçlü olduğu belli olmakla birlikte tedavisi de ona göre yapılır.

Tedaviden önce yapılması gereken tek şey şudur. Prostat malzemelerinin steril ortamda tutulması ve sterilize edilmesidir. Eğer sterilize edilmezse hastanın prostatında mikrop olabilir. Mikrobun büyümeside bir çok hastalığı beraberinden getirip hastanın ölümüne sebep olabilir.

40 yaş üzerindeki insanların ölmeleri de bu sebepledir. Sebebi bir çok kez araştırılmış olan prostat hastalığının nereden ve nasıl oluştuğu halen bilinmemekte. Prostatın nasıl olduğu hakkında bilgi edinilmek isteniyorsa daha sık araştırılma yapılmalı ve araştırmalar sonucunda da bulgular oluşturulmalıdır.