Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Avrupa
Anadolu

Ultrasonografi Renkli

Yeni Nesil Renkli Ultrason Tekniği

Çağın en bilindik ve merak edilen sistemlerinden olan ultrason tekniği artık renkli boyutu ve fonksiyonel olarak,

  • Vücudun her yerinde kullanılabiliyor olması bakımından ultrasonografi renkli vizyonu ile bir organın ya da damarın kan akımını inceleyebilen, teknolojik kazancın doruk noktasında olan, akıl sınırlarını zorlayan bir yetkinlik ve donanıma sahip hizmet modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Kan akımının süreç içindeki miktarının ne kadar olduğu, artıp azalma öngörüsü, kan akımının engelliyorsa buna sebep olan yapı fonksiyonlarının incelenmesi, kan akımının normal döngüde olup olmaması, durum ve sonucu ultrasonografi  (4D-3D)renkli cihazı ve görüntüleme özelliği ile hizmet temel çerçevesini çizen nitelikli bir çalışma prensiplerine sahip yenilik hacimli tıp cihazlarındandır. Kan ile ilgili diğer özellikler ve ultrason tekniği göstergeleri ile akan kanın miktarı ve ölçümü kontrollü olarak yapılmaktadır. Ve bu kan, kırmızı ya da yeşil renklerde olabilen yapıdaki kan oluşumlarıdır.
  • Bu sırada cihazdan dışarıya doğru yayılan ses dalgaları, kalp atışlarına benzemektedir. Cihazın çalışma disiplini sesin meydana geldiği ve hareket noktasından başlayarak çevreye vermiş olduğu ses dalgaları yansımaları, frekans değişikliğine neden olabilmektedir.

Uygulama Alanları Ve Genel Seyir Özellikleri

  • Ultrasonografi (4D-3D)Renkli radyasyon içermeyen bir hizmet olup; Doppler uygulaması ile çok çeşitli hizmet noktasına ve vücut bütünlüğüne tedavi yöntemi olarak destek ve iyileştirici fonksiyon olarak yerini almıştır. Bunlar: Kol ve bacak damarları, Karaciğeri besleyen damarlar, böbreği besleyen damarlar, boyun damarları, gebelerde, anneye ve fetüse ait damarlar, erkeklerde testisleri besleyen damarlar,gözü besleyen damarlar vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan bir kitlenin damarlanması gibi hastalık ve tedavi yöntemi  olarak yardım reçetesi sunan  sağlık uzmanlık anlayışı model ve varlığını  uluslararası ölçekte de kanıtlayan tıp  tekniği  gurur kaynağıdır.Özellikle  gebelik  sürecinde varlığını gösteren ultrasonografi (4D-3D)renkli tekniği  ,2 boyutlu  tekniklerden  ayrılan  kalite farkı özelliği ile  zaman  faktörünün  işleme eklenmesi ,teknoloji boyutunun 4D-3D  şeklinde  tüm dünyada kullanım  markası olarak   işlemlerini sürdürmektedir.
  • Gebelik sürecinde fetüsün pozisyonunun yer değiştirmesi ve zaman boyutunun işlevsel olması yönü ile istenen görüntüler elde edilebilmektedir. Görüntüleri tercih etmesi bakımından gebe anne adayları ister basılı ister resim ya da CD’ye kaydedilmiş olarak ele geçirebilmektedirler. Gebelik incelemeleri doğrultusunda, Ultrasonografi(4D-3D)renkli son dönem ultra teknoloji dokunuşu ile bebeğin yüz çehresi, burun kemiği, yüz anomalileri, kulak kepçeleri, omurga, eller ve kolları, kalp, plasenta, çoğul gebelik vs. Gebelik dönemi inceleme ve görüntüleme katsayısı çözünürlüğü yüksek olan tıp cihaz hizmetlerindendir.
  • Jinekoloji inceleme boyutunda ise ultrasonografi (4D-3D)renkli; spiraller, myom haritaları, karın ve pelvik boşluk alanları, yuömurtalık kitlelerinin orjin ayrım noktaları ve görüntüleri;
  • Tüplerdeki tıkanıklık, vs. bir çok alanda varlığını gösteren renkli ultrason özelliği ile tüm anne adayı olan ve hastalığı jinekololoji seyrinde geçen hastaların en çok tercih etiği tıbbi sistemlerin başında gelmektedir.
  • 4d-3d teknolojisi her zaman yeniliğin ve kapitalist toplumların en yaratıcı odakları ve bilim adamı ideolojisi ile etkinliğini ve varlığını çağlarca hissettirecek nitelikte donanımlı bir teknoloji geçmişine sahip olabilmekten geçtiğine en büyük kanıt göstergesi şeklidir. Ultrasonografi ortaya çıktığı günden bu güne tüm anne ve babaların, hayat akışı kadın hastalığı ve riskli kanser sonuçlarına kadar giden jinekolojik hastalık deneyimi geçiren bayanların ve hasta yakınlarının en doğru sonucu en kısa zamanda ulaşması bakımından tıp dünyasının topluma kazandırdığı nimetlerin başında gelmektedir.
  • Ultrasonografi ve renkli boyutu ile 4D-3D teknolojisi her zaman güncelliğini koruyacak olan, adı sınır ötesine kadar giden bir tıp teknik araç sistemi olarak, bütün klinik, doktor, hastane ve toplum değerlerinin omurgasını oluşturmaktadır. Her yıl milyonlarca bebek dünyaya gelmektedir. Sadece bu sebep bile ultrasıonogerafi gelişim düzeyini gözler önünde serme noktasında yeterli bir çıkarım olarak nedenini haklı gerekçe dayandırarak, haklılığını ispat etmektedir.
  • Milyonlarca hasta ve ultrason görüntülenme sırasını bekleyen anne adayları, kadınlar ve hasta yakınları olarak; gelişen ve yenileşen bir çağda bu nimetlerden faydalanmamak akıllara zarar bir varsayımdır. Çünkü her geçen gün bir yenisine uyandığımız tarz ve kategorideki yenilikleri ile sahip olduğunuz teknoloji devi organizasyonlarından tıp hizmeti olarak faydalanmak en doğru ve yapılması öngörülebilir bir yaklaşımdır.
READ  Skolyoz Grafisi

Ultrasonografi (4D-3D)renkli bu fırsat teknolojisi tıp bilimi araçlarının en gözdesi ve merak algısı yüksek olan hizmetlerin başında gelmektedir. Toplumsal boyutu ve sosyal çevreye yansıyan izlenim boyutu ile sağlık ve tıp bilimi araç yönetim mekanizması anne duyarlılığı yaklaşımı ile rakiplerinin önüne başarıyla geçmiştir. Çünkü her anne, baba ve kadın muhakkak ultrasonografi renkli hali ile 4D-3D renkli teknolojisinden istifade etmek isteyecek, heyecan ve merakla bu hizmetin konforunu yaşayacaktır.

Devlet Hastanesinde Renkli Ultrason Var Mı?

Devlet hastanelerinde renkli Doppler ultrasonografi, genellikle geniş bir yelpazede tıbbi görüntüleme hizmetleri arasında yer alır. Kan akışının incelenmesi için, renkli Doppler ultrason, normal ultrasonografiye ek olarak kan hızını ve yönünü renk kodlarıyla gösterir. Bu özellik, damar tıkanıklıkları, varisler gibi venöz sistem sorunları ve fetal sağlık değerlendirmeleri gibi birçok hastalığın teşhisinde çok önemlidir.

Renkli ultrason hizmetinin devlet hastanelerinde bulunup bulunmadığı, hastanenin konumuna, teknolojik altyapısına ve sunduğu tıbbi hizmetlerin kapsamına göre değişebilir. Büyük şehirlerdeki veya merkezi konumdaki devlet hastaneleri genellikle daha fazla tıbbi görüntüleme hizmeti sunarken, küçük şehirlerdeki veya kırsal alanlardaki hastaneler genellikle daha az seçenek sunar. Bu nedenle, renkli ultrason gibi özel görüntüleme hizmetlerine ihtiyacı olan hastaların öncelikle tedavi olmayı planladıkları hastanenin ilgili bölümüyle iletişime geçmeleri ve mevcut hizmetler hakkında bilgi almaları önerilir.

Özellikle hamilelik takibi ve jinekolojik değerlendirmeler için renkli Doppler ultrason hizmetinin çok önemli olduğunu belirtmek gerekir. Bu teknoloji, fetal sağlık değerlendirmeleri, plasental kan akışı incelemeleri ve umblikal kord kan akışının değerlendirilmesi gibi işlemleri daha detaylı ve etkili bir şekilde gerçekleştirmek için kullanılabilir. Kalp hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisi için renkli Doppler ultrason da çok faydalıdır.

Hastaların, devlet hastanelerinde renkli ultrason hizmetinin mevcut olup olmadığını belirlemek için doğrudan hastane ile iletişime geçmesi veya sağlık bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden bilgi edinmesi faydalı olacaktır. Hastalar, bu bilgileri edinerek ihtiyaç duydukları tıbbi hizmetlere nasıl ve nereden ulaşabilecekleri konusunda net bir yol haritası elde edebilirler.

READ  Cybh Testi Fiyatları

Sonuç olarak, devlet hastanelerinde renkli ultrason hizmeti, hastanenin tıbbi imkanlarına ve konumuna bağlıdır. Bu nedenle, bu hizmete ihtiyaç duyan hastaların en doğru ve güncel bilgileri almak için ilgili hastane veya sağlık otoriteleri ile iletişim kurmaları önemlidir. Bu nedenle, gerekli tıbbi incelemeler için en uygun merkezi seçmek ve planlamak için daha fazla şansa sahip olurlar.

Ultrasonografi Renkli Fiyatları 2024

Ultrasonografi renkli fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.