Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Avrupa
Anadolu

Kalp Check Up

Kalp Check Up Nedir?

Kalp Check Up, profesyonel jinekoloji klinik merkezinden sunulan bu uygulama adından da anlaşılacağı gibi sadece kalp organı sağlığının jinekoloji uzmanı tarafından analiz edildiği özel tıbbi bir sağlık taramasıdır. Bu yöntem üzerinden bireylerde herhangi kalp krizleri, kalp sıkışması, kalp damar tıkanıklığı olup olmadığına bakılır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya genelinde en çok yaşanan hastalıklar listesinde kalp hastalıkları olduğunun altı çizilmiştir. Uzmanlar bu nedenle kalp sağlığının korunmasına yönelik özellikle en garantili tanı seçeneği olarak da bilinen kalp check up düzenli olarak faydalanılması gerektiğinin altını çiziyor.

Güncel fiyattan sunulan check up saygın bir kardiyoloji merkezinden alındığında kalp sağlığınızın korunması açısından son derece avantajlıdır. Bu özel check up paketi hem kadınlar hem de erkekler için sunulur. Böylece evinizin konforunda ek ücretsiz olarak kalp check uplardan faydalanabilirsiniz. Bu check up paketini özel kılan birçok faktörler söz konusudur.

Hızlı bir şekilde işlev sunması ve geniş paket içeriğine sahip olması bireylerin %100 memnun olarak check up yaptırmasını sağlar. Kalp check uplarında herhangi yan etkiler veya riskler söz konusu değildir. Bu check up modeli üzerinden erkenden herhangi bir kalp rahatsızlığına sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Diğer check up türlerinde olduğu gibi check upların da sonuçlarını dilerseniz jinekoloji doktorunuzdan tamamen gizlilik içerisinde alabilirsiniz. Check uplar sadece kalp hastalıkları olup olmadığına bakar. Bu check up üzerinden kalp sağlığınız güvence altına alınır. Bu nedenle kalp hastalıklarınız olması durumunda kalp check up daha sık olarak yaptırabilirsiniz.

Kalp Check Up Neden Yapılır?

Kalp organında herhangi bir işlev sorunu ve hastalık belirtisi olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla yapılır. Kalp Check Up doğrudan en hijyenik tıbbi bir ortamda yapılır. Yani sağlık taraması süreci boyunca bireylerin enfeksiyon kapması söz konusu değildir.

Check uplar birkaç yıl öncesinden daha banel tıbbi teknikler üzerinden uygulanıyordu. Bu da bireylerin kalp sağlığı hakkında yetersiz bir şekilde bilgi elde etmesine neden oluyordu.

Fakat bugün artık geliştirilen yeni teknikler üzerinden kalp check upları daha modern bir şekilde uygulanıyor. Böylece bireyler daha kolay ve şeffaf bir şekilde kalp sağlığı hakkında bilgi elde ediyor.

Kimler Check Up Kontrolü Yapmalıdır?

İlk olarak kalp check uplar kontrolünün de düzenli olarak yaptırılması son derece önemlidir. Bu bağlamda zaman zaman kalp krizleri geçirenler, kalp ve damar hastalıklarına maruz kalanlar ve bu hastalıklar konusunda ayrıca önceki dönemlerde ameliyat geçirmiş olanlar, kalp ritim bozuklukları taşıyanlar mutlaka erken zamanda check  yaptırmalıdır.

Bu yönde ilk olarak kaliteli kardiyoloji uzmanı sitesinden erkenden randevu almalıdır. Böylece daha hızlı bir şekilde sağlık taraması ve söz konusu tedavilere geçiş sağlanabilir.

Kardiyoloji Check Up Nedir?

Kardiyoloji doğrudan kalp hastalıklarına bakan tıbbi bölümdür. Bu neden de kalp check uplar ya da diğer adıyla kardiyoloji check up en çok başvurulan sağlık taramasıdır. Kardiyoloji sağlık taraması sadece kardiyoloji uzmanı tarafından uygulanır.

Bu uygulama doğrudan devlet hastaneleri,  özel hastaneler ve özel kardiyoloji doktor klinik merkezince uygulanır. Bu bağlamda ekonomik bütçeniz doğrultusunda sizlere hitap eden sağlık merkezinden kardiyoloji check up yaptırabilirsiniz.

READ  Ultrasonografi Renkli

Hangi Meslek Grupları Kardiyoloji Check Up Yaptırmalıdır?

Özellikle bazı meslek gruplarında kalp check uplar yaptırması gerekir. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda da bazı meslek gruplarında kalp hastalık risklerinin daha yüksek olduğu görülmüştür. Bu meslek grupları ise, özel güvenlik, kolluk kuvvetleri, sanayi, tekstil, mobilya, eğitim ve sağlık gibi birçok farklı meslekler olduğunun altını çizebiliriz.

Özellikle yoğun iş tempolu meslek dallarında yer alan bireylerde çeşitli kalp hastalıklarının daha sık olarak meydana geldiği kardiyoloji uzmanları tarafından dile getiriliyor.

Kardiyoloji Check Up İçerisindeki Yeni Yöntemler Nelerdir?

Kardiyoloji check upların içeriğinin ayrıca her dönem güncellendiğini belirtebiliriz. Bu nedenle kalp check up paketleri içeriğinde de yenilikler söz konusudur. Bu yenilikler arasında koroner kalp anjiyografisi ilk sırada yer alır. Bunun haricinde HS-CRP testi ikinci sırada yer alır.

Kardiyoloji Check Up Hangi Durumlarda Riski Ortadan Kaldırır?

Kardiyoloji yani check up özellikle sık bir şekilde uygulanması durumunda riski ortadan kaldırılır. Çünkü kalp hastalıklarında riskler daha yüksektir. Erken zamanda check up yaptırılmadığında riskler daha yüksek olabiliyor. Kaliteli bir kardiyoloji klinik merkezinin de tercih edilmesi risk etkenlerinin azaltılmasında önemlidir.

Kardiyoloji Check Up Paketleri Nelerdir?

Kardiyoloji check up paketleri özeldir. Bu nedenle kalp check up paketlerinin kardiyoloji doktoru kurumsal sitesi üzerinden de incelenmesi tavsiye edilir.

Kardiyoloji check up paketleri, EKG, akciğer grafisi, BUN, total kolesterol, LDL, HDL, trigliserid, AST, ALT, kreatinin, glukoz, kan sayımı, tam idrar, sedimantasyon, HbALC, ürit asit, Hs-CRP, koroner BT anjiyografisi gibi birçok paket testleri mevcuttur.

Kalp Check Up’larında Ne Tür İncelemeler Yapılmaktadır?

Kalp check uplarında özellikle kalp işlevleri hakkında testler ve incelemeler yapılır. Çünkü kalp check up sadece kalp için uygulanır. Bu sağlık taraması üzerinden kalbin sağlıklı bir şekilde işlev görüp görmediği kardiyoloji uzmanı tarafından incelenir.

3 Boyutlu Ekokardiyografinin Eski Yöntemden Farkı Nedir?

3 boyutlu ekokardiyografinin eski yöntemden birçok farklılıkları söz konusudur. Bunlar arasında yeni uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere 3 boyutlu olmasıdır. Bu uygulamanın bir önceki modeli 2 boyut üzerinden sunuluyordu.

Bu durumda daha geç zamanlı neticeler alınıyordu. Fakat bugün geliştirilen 3 boyutlu ekokardiyografi üzerinden artık daha erken zamanda ve daha sağlıklı bir şekilde netice elde ediliyor.

Kalp Check Up’ı Hangi Durumlarda Hayat Kurtarmaktadır?

Kalp veya kardiyoloji check upları bazı dönemlerde hayat kurtarır. Bu durumda sık olarak meydana gelen kalp sıkışmaları ve çarpıntılarında kardiyoloji sağlık taraması hayat kurtarır. Bununla birlikte kalp damar tıkanıklıklarında da kardiyoloji sağlık taraması hayat kurtarır.

Kardiyoloji Check Up’ı Neden Yaptırmalıyız?

Kardiyoloji check uplarının birçok nedenlerden dolayı yaptırmalıyız. Öncelikle kalp sağlığımız hakkında rutin bir şekilde bilgi almak için kalp check up kardiyoloji doktorumuz tarafından vurgulanan sürede yaptırmalıyız. Kalp hastalıkları daha riskli olduğundan diğer check up türlerinden farklı olarak kardiyoloji sağlık taramasını daha sık bir şekilde yaptırmamız gerekir.

Bu yönde kardiyoloji doktorumuzun talimatlarına uymalıyız. Doktorumuz bu testleri her 6 ayda bir yaptırmamız gerektiğini vurguladığında kardiyoloji check uplarımızı bu sürede yaptırmalıyız. Kardiyoloji testlerinde yaş etkeni önemlidir.

READ  Kardiyak Emar

Yani yaşımız ilerledikçe çeşitli kalp hastalık riskleri de yükselebilir. Bu durumda kardiyoloji sağlık taraması birkaç ay içerisinde yaptırmamız mümkündür.

Kardiyoloji Check Up’ı Hangi Hastalıkların Teşhisi İçin Önem Arz Eder?

Kardiyoloji check upları daha çok kalp ritim bozuklukları, kalp krizleri, kalp sıkışması, koroner kalp hastalığı açısından önem arz eder. Birçok farklı türden kalp hastalıkları olmasına rağmen özellikle vurguladığımız kalp rahatsızlıkları daha yaygın olarak meydana geliyor. Bu nedenle de kardiyoloji check upları söz konusu hastalıklar açısından önemlidir.

Yaş Gruplarına Göre Check Up Paketleri Farklılık Gösterir Mi?

Evet, bu konu yoğun olarak merak ediliyor. Kardiyoloji check uplarında aynı zamanda yaş gruplarına göre de paketlerin farklılık göstermesi söz konusudur.

Yukarıda da vurguladığımız üzere kardiyoloji check uplarında yaş kriterleri son derece önemlidir. Buna göre kardiyoloji doktoru tarafından hastaların yaş gruplarına bakılarak kardiyoloji check up programları hazırlanır.

50 ve üzeri yaş aralığındaki bireylerde meydana gelen kalp hastalık riskleriyle 40 yaş ve altı grupta yer alan bireylerdeki kalp hastalık risk oranları birbirinden farklıdır. Bu nedenle 50 yaş ve üzeri bireylere farklı kardiyoloji check up paketleri 40 yaş ve alı olan bireylere de farklı paketler sunulur.

Bu yönde kardiyoloji klinik merkezi tarafından da hastalar kapsamlı bir şekilde bilgilendiriliyor. Yaş gruplarına göre check upların paketlerinin farklılık göstermesi aynı zamanda birey kalp sağlığı açısından da avantaj sağlar.

Çünkü böylece olası kalp hastalıklarının paketler üzerinden daha sağlıklı bir şekilde ayırt edilmesi de sağlanabilir. Kalp hastalıkları bugün en çok takip edilen sağlık sorunlarıdır. Bu organda meydana gelen sağlık sorunları ciddi anlamda risk oluşturabilir.

Özellikle sık bir şekilde meydana gelen kalp krizleri, koroner kalp hastalığı gibi riskli hastalıklar vaktinde teşhis edilmediğinde bireylerin hayatını kaybetmesine neden olabilir.

Bu nedenle kalp hastalıkları tanısında check uplar hayati bir önem arz eder. Bu yöntemler üzerinden kalp hastalıkları risklerinden kurtulmak mümkündür. Dolayısıyla kalp check up daha pozitif bir sağlık elde edilir.

Kardiyoloji Check Up İçerisinde Neler Vardır?

Kardiyoloji check upların ana özelliği zengin içeriğe sahip olmasıdır. Bu zengin içerik içerisinde çok çeşitli testler mevcuttur. Kapsamlı bir test zinciri söz konusudur.

EGK Testi : Bu test türü tıbbi bir test olup sadece kalbin elektriksel aktivitelerinin grafiksel anlamda incelenmesini kapsar. Bu uygulama kalbin elektriksel akımlarının takip edilerek hastalarda herhangi kalp çarpıntıları, kalp krizleri riskleri olup olmadığına bakılmak için uygulanır.

Akciğer Grafisi : Akciğer grafisi ise adından da anlaşılacağı üzere doğrudan akciğerde herhangi bir hastalık olup olmadığın anlaşılması amacıyla uygulanır.

BUN Testi : Doğrudan böbrek fonksiyon testlerinden biridir. Bu test üzerinden de böbreklerde herhangi bir hastalık olup olmadığına bakılır. En önemlisi protein metabolizması ile ilgili doktorunuza bilgiler verir.

Total Kolesterol Testi : Total kolesterol testi sadece kolesterol düzeyinin ölçülmesinde uygulanır. Hipolipidemi ve hiperlipidemi tanısı koymak dışında aterosklerotik riski olup olmadığına bakılır.

READ  Kan Tahlili

LDL Testi : Bu test türü ise özellikle de koroner kalp hastalığı riski olup olmadığına bakılır. Ayrıca söz konusu hastalığı takip maksatlı uygulanır.

HDL Testi : Aynı lsd testinde olduğu gibi koroner kalp rahatsızlığı riskine bakılır. Daha önce bu hastalığa maruz kalmış hastaların takibi yapılır.

Trigliserit Testi : Bu test modeli hiperlisediminin değerlendirilmesinde uygulanır.

AST Testi : Karaciğer odaklı bir testtir. Karaciğer fonksiyon testleri arasında yer alır. Bu test üzerinden karaciğer işlevine bakılır.

ALT Testi : Aynı şekilde karaciğer fonksiyonlarını ölçen testlerden biridir.

Kreatinin Testi  : Doğrudan böbrek fonksiyonların ölçülmesinde uygulanır.

Kan Sayımı(18 Parametre) : Bu test türü doğrudan kan sayımının ölçülmesinde uygulanır. Hematolik sağlık sorunları, akut ve kronik türünden hastalıklarla ameliyat öncesinde uygulanır.

Glukoz (Açlık Kan Şekeri) : Bu test modeli doğrudan kan şeker düzeyin ölçülmesinde uygulanır. Ayrıca karbonhidrat metabolizması ile ilgili doktorunuz bilgi sahibi olur.

Tam İdrar : İdrar içerisinde patolojik bulgulara neden olan tanı ve etkenlerin tespit edilmesinde uygulanır.

Sedimentasyon : Daha çok inflamatuar hastalıklar, akut ve kronik türden hastalıklar, romatoid hastalıklar, dokul hasarı tespiti ve takibinde uygulanır.

Ürit Asit Testi : Ürit asit testi gut ve diğer pürin bozuklukları ile ilgili yapılan bir testtir. Bu metabolizma bozukluklarının tanısı ve bundan sonrası için takip amaçlı yapılır.

HbA1c Testi : Diabetes mellitusun uzun dönem takibi için yapılan bir testtir. Son 6-8 haftadaki kan glukoz konsantrasyonu hakkında bilgi verir.

Hs-CRP Testi : Koroner kalp hastalığı riskinin erken teşhisi için elzem testlerdendir. Koroner kalp hastalığı risk araştırması için yapılır.

Koroner BT Anjiyografi Testi :Bilgisayarlı tomografi ile kalp damarları çok kısa bir süre içerisinde görüntülenir. Kol damarından kontrast madde diye ifade edilen bir ilaç verilir. Klasik anjiyografide kasık atardamarı kullanılırken BT anjiyografide kol damarı kullanılır.

Kalp Hastalığı Riski Bulunan, Ya Da Ailesinde Kalp Hastalığı Bulunanlar Ne Zaman Kalp Check Up Yaptırmalıdır?

Kalp hastalığı riski olan veyahut ailesinde kalp hastalığı olanlar check upları mutlaka yaptırmalıdır. Bu durumda daha hızlı bir şekilde kardiyoloji sağlık taramasına başvurulmalıdır. Yani bu kapsamda söz konusu kalp hastalıkları hakkında kardiyoloji doktoruna bilgi verilerek aynı gün içerisinde de check upları alınmalıdır.

Çünkü birçok kalp hastalıklarında erken tanı ve tedavi alınması hasta hayatının tehlikeye girmemesi açısından önemlidir. Bu doğrultuda bireyler hafta içi mesai saatleri içerisinde mutlaka kardiyoloji doktor sitesinden randevu formu doldurmalıdır.

Kalp Check Up Paketi Fiyatları 2024

Kalp check upların paket fiyatları günceldir. Bu sebeple her yerden check up paketleri inceleyebilirsiniz. Kardiyoloji paket fiyatları her yıl kardiyoloji uzmanları tarafından güncellenir.

Bu nedenle bu dönemde de en ucuz kardiyoloji check up paketlerinden kardiyoloji özel klinik merkezi üzerinden satın alabilirsiniz. Bu check up paket fiyatlarında da geniş ödeme seçenekleri yer alır.

Bu kapsamda check upların satın alınmasında ödemenizi doğrudan klinik merkezi sitesinden tüm banka kredi kartlarınızdan yapabilirsiniz. Kalp check up paketi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.