Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Avrupa
Anadolu

Erkek Check Up

VIP ERKEK CHECK UP HİZMETLERİ
Hemogram
Sedimantasyon
Demir
Demir Bağlama Kapasitesi
HbsAg
Ferritin
Açlık Kan Şekeri
Hemoglobin A1C
İnsülin (Açlık)
Çinko
SGOT
SGPT
GGT
GRP
LDH
CPK
CK-MB
Protein Total
Albumin
Globulin
Total Kolesterol
Trigliserid
HDL Kolesterol
LDL Kolesterol
Sodyum
Potasyum
Üre
Ürik Asit
Kreatinin
Dışkıda Gizli Kan
Tam İdrar Tahlili
Klorur
Kalsiyum
Fosfor
Magnezyum
Folik Asit
Vitamin D3
Vitamin B12
ASO (Anti-Streptolizin O)
Romatoid Faktör (RF)
CRP
HbsAg
Anti HBS
Anti- HCV
Anti- HIV 1/2
VDRL
TPHA
T3 (Triyodotironin)
T4 (Tiroksin)
TSH
CA 19-9
CA 72-4
Total PSA ( >40 yaş erkeklerde)
Free PSA ( >40 yaş erkeklerde)
Covid PCR
Covid Antikor
Alkalen Fosfataz (ALP)
RADYOLOJİ
Tüm Batın Ultrasonografisi (USG)
Troid Ultrasonografisi (USG)
Akciğer Grafisi
Akciğer Tomografisi
Beyin Tomografisi
EKG
Kemik Dansitometrisi

Erkek Check Up

Erkek Check Up, güncel fiyatı oldukça uygun olan bu yöntem sadece ülkemizde değil, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkelerinde kesintisiz ve ek ücretsiz bir şekilde uygulanıyor. Bu yöntem üzerinden bireyler yaşam kalitesini yükseltiyor.

Doğrudan erkeklerde hızlı bir şekilde yaşam kalitesini yükseltebiliyor. Uygulama en kaliteli hastaneler haricinde profesyonel özel doktor klinik merkezleri üzerinden de gerçekleştiriliyor. Böylece tercihiniz doğrultusunda doktorunuzun özel klinik merkezi üzerinden de 7/24 randevu alabilirsiniz.

Kadın ve erkek içerik bakımından birbirinden farklıdır. Bu nedenle erkek check up içeriği doğrudan kardiyoloji, solunum sistemi ve ürolojik hastalıkların erken tanısında uygulanır. Bu nedenle daha geniş içerik sunar. Bu uygulamalar aynı zamanda doktorunuzun özel klinik merkezi sitesinden de paketler halinde sunulur. Böylece evinizin konforunda paketler halinde de başvurabilirsiniz.

En önemli sağlık taramalarından olan erkek check up bu nedenle 81 ilimiz üzerinden de tercih ediliyor. Bu tanı uygulaması isminden de anlaşılacağı üzere her yaştan erkekler için özel olarak hizmete sunulmuştur.

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de birçok sağlık sorunları çeşitli nedenler doğrultusunda meydana geliyor. Bu durumda erken teşhis hayati bir önem arz ediyor. Hastalıkların engellenmesi açısından erkenden uygulanması önemlidir. Bu uygulama üzerinden bireylerin genel sağlık durumu düzenli olarak gözetim altında tutulabilir.

Ayrıca check up tercihe göre yıllık veya her 6 ayda bir düzenli olarak uygulanabilir. Böylece sağlık durumunuz hakkında doğrudan bu uygulama üzerinden detaylı ve tarafsız bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Erkek Check Up Neleri Kapsar?

Bu kapsamda merak edilen birçok ayrıntılar söz konusudur. Yukarıda da vurguladığımız üzere geniş içerikler kapsar. Bu nedenle hastalık kuşkusu taşıyan erkekler ilk olarak yaptırmak isterler. Bu uygulama doğrudan kardiyoloji, solunum sistemleri hastalıkları ve son olarak da üroloji hastalıkları kapar.

Yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerde özellikle de bu branşlarda sağlık sorunları meydana geldiği tespit edilmiştir. Bu bağlamda mutlaka özel doktor klinik merkeziniz üzerinden söz konusu hastalıkları daha önce geçirip geçirmediğiniz hakkında da ön bilgi aktarmalısınız.

Kapsamlı içeriğe sahip olması, yurtdışından ülkemizi ziyaret edenler tarafından da tercih edilmesini sağlar. Yabancı erkek turistler de doğrudan profesyonel doktor klinik merkezinden bu sağlık taramasını yaptırıyor.

Erkek Check Up Neleri Kapsar?

Erkek paketi üzerinden programları kolayca satın alabilirsiniz. Bu paket üzerinden genel anlamda sadece erkekler için özel olarak hazırlanan tıbbi testler yer alır. Bu testleri sağlıklı bir şekilde sırasıyla yaptırarak genel sağlık durumunuzu öğrenebilirsiniz.

TSH Testi

Tiroid bezi kontrolünün sağlanması amacıyla yapılır.

Tiroid USD Testi

Renkli Doppler Ultrasonografisi olarak bilinir. Bu test sayesinde tiroid nodüllerinin özelinde tanı koyar.

Hemogram Testi

Daha çok ameliyat öncesi yapılan bir testtir. Hematolojik hastalıklar, akut ve kronik enfeksiyonların tespitinde kullanılır.

READ  Kan Tahlili

Kreatinin Testi

Bu test böbrek fonksiyonları ile ilgili bilgiler verir.

Kalsiyum Testi

Bu test endokrin ve metabolik bozukluklar hakkında veriler elde edilir.

CA-125 Testi

Bu test özellikle over malignitelerinin takip edilmesi özelinde yapılır.

CA-15-3 Testi

Meme kanseri hastalığından muzdarip olan hastaların tedavi ve takibi amaçlı yapılır.

EGK Testi Testi

Bu test türü tıbbi bir test olup sadece kalbin elektriksel aktivitelerinin grafiksel anlamda incelenmesini kapsar. Bu uygulama kalbin elektriksel akımlarının takip edilerek hastalarda herhangi kalp çarpıntıları, kalp krizleri riskleri olup olmadığına bakılmak için uygulanır.

Akciğer Grafisi

Akciğer grafisi ise adından da anlaşılacağı üzere doğrudan akciğerde herhangi bir hastalık olup olmadığın anlaşılması amacıyla uygulanır.

BUN Testi

Doğrudan böbrek fonksiyon testlerinden biridir. Bu test üzerinden de böbreklerde herhangi bir hastalık olup olmadığına bakılır. En önemlisi protein metabolizması ile ilgili doktorunuza bilgiler verir.

Total Kolesterol Testi

Total kolesterol testi sadece kolesterol düzeyinin ölçülmesinde uygulanır. Hipolipidemi ve hiperlipidemi tanısı koymak dışında aterosklerotik riski olup olmadığına bakılır.

LDL Testi

Bu test türü ise özellikle de koroner kalp hastalığı riski olup olmadığına bakılır. Ayrıca söz konusu hastalığı takip maksatlı uygulanır.

HDL Testi

Aynı lsd testinde olduğu gibi koroner kalp rahatsızlığı riskine bakılır. Daha önce bu hastalığa maruz kalmış hastaların takibi yapılır.

Trigliserit Testi

Bu test modeli hiperlisediminin değerlendirilmesinde uygulanır.

AST Testi

Karaciğer odaklı bir testtir. Karaciğer fonksiyon testleri arasında yer alır. Bu test üzerinden karaciğer işlevine bakılır.

ALT Testi

Aynı şekilde karaciğer fonksiyonlarını ölçen testlerden biridir.

Kreatinin Testi

Doğrudan böbrek fonksiyonların ölçülmesinde uygulanır.

Kan Sayımı(18 Parametre)

Bu test türü doğrudan kan sayımının ölçülmesinde uygulanır. Hematolik sağlık sorunları, akut ve kronik türünden hastalıklarla ameliyat öncesinde uygulanır.

Glukoz (Açlık Kan Şekeri)

Bu test modeli doğrudan kan şeker düzeyin ölçülmesinde uygulanır. Ayrıca karbonhidrat metabolizması ile ilgili doktorunuz bilgi sahibi olur.

Tam İdrar Analizi Testi

İdrar içerisinde patolojik bulgulara neden olan tanı ve etkenlerin tespit edilmesinde uygulanır.

Sedimentasyon

Daha çok inflamatuar hastalıklar, akut ve kronik türden hastalıklar, romatoid hastalıklar, dokul hasarı tespiti ve takibinde uygulanır.

Ürit Asit Testi

Ürit asit testi gut ve diğer pürin bozuklukları ile ilgili yapılan bir testtir. Bu metabolizma bozukluklarının tanısı ve bundan sonrası için takip amaçlı yapılır.

HbA1c Testi

Diabetes mellitusun uzun dönem takibi için yapılan bir testtir. Son 6-8 haftadaki kan glukoz konsantrasyonu hakkında bilgi verir.

Hs-CRP Testi

Koroner kalp hastalığı riskinin erken teşhisi için elzem testlerdendir. Koroner kalp hastalığı risk araştırması için yapılır.

Koroner BT Anjiyografi Testi

Bilgisayarlı tomografi ile kalp damarları çok kısa bir süre içerisinde görüntülenir. Kol damarından kontrast madde diye ifade edilen bir ilaç verilir. Klasik anjiyografide kasık atardamarı kullanılırken BT anjiyografide kol damarı kullanılır.

PSA Total Testi

Erkeklere özel prostat tanı koyma ve takip amaçlı yapılan bir testtir.

PSA Free Testi

Daha çok prostat karsinomları özelinde tan ve takibi amaçlı yapılan bir testtir.

CA19-9 Testi

Gastrointestinal kanser teşhis amaçlı yapılan bir testtir.

Check Up Neden Yaptırmalısınız?

Yaptırmanız için sizlere birçok sebepler sunabiliriz. Bu uygulama üzerinden genel sağlık durumunuzu daha bilinçli bir şekilde takip edebilirsiniz. Erkeklerin en çok başvurduğu sağlık taramalarıdır. Bu yöntem başlı başına tıbbi bir sağlık taramasıdır. Hijyenik bir ortam üzerinden gerçekleştirildiğinden herhangi bir enfeksiyona maruz kalmanız söz konusu değildir.

Check Up Ne Kadar Sürer?

Bu soru yoğun olarak soruluyor. İlk olarak kadın check uplarda olduğu gibi erkek check up süresi de hastaların genel durumlarına, check upın uygulandığı sağlık merkezinin kalitesine göre farklılık gösterir.

READ  Ortorontgenogram

Mutlaka kaliteli bir doktor klinik merkezi tercih etmelisiniz. Bu uygulama süresi ortalama olarak 12 saattir. İlk olarak hastanın genel sağlık muayenesi ilgili doktor tarafından yapılır. Hemen akabinde ise, söz konusu branşlar üzerinden gerekli görüşme ve istişareler sağlanır. Böylece uygulama süresi başlatılır.

Uygulama süresi geçmiş dönemlere oranla bugün daha kısadır. Çünkü diğer modellerde olduğu gibi bugün daha yüksek teknolojili yöntemler sunuluyor. Konforlu bir ortam üzerinden uygulandığından huzursuzluk duymazsınız.

40 Yaş Altı Erkek Check Up

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de özellikle 40 yaş altı ve üstü check up modelleri söz konusudur. Bu modeller üzerinden yaşınıza uygun olan programı doğrudan ilgili doktorunuz tarafından garantili bir şekilde sunulur.

İçeriğinde ilk olarak muayene, jinekoloji muayene, beslenme ve diyet muayene gibi muayene türleri gerçekleştirilir. Sonrasında ise, radroyolojik incelemeler ve hemen akabinde ise, laboratuvar incelemeler gerçekleştirilir.

Tüm bu uygulamalar doğrudan jinekoloji uzmanı tarafından pratik bir şekilde yapılır. 40 yaş altı erkeklerde de özellikle radyoloji hastalıkları sıklıkla meydana geliyor. Bu durumda mutlaka erkenden bu sağlık taraması alınmalıdır.

Temel özelliklerinden biri, sadece 40 yaş altındaki erkeklere hitap etmesidir. Bu yaş aralığındaki erkeklerde hastalık oranları biraz daha düşük düzeyde görülüyor. Bu nedenle 40 yaş altı erkekler sadece bu paketten faydalanabiliyor.

Bu yaş aralığındaki erkekler de uygulama konusunda sektörün lider doktor kliniğinden hizmet alıyor. Klinik merkezi bu alanda yılların bilgi birikimlerine sahiptir. Klinik merkezi resmi sitesi üzerinden 40 yaş altı erkekler için hazırlana geniş kapsamlı programlarını inceleyebilirsiniz. Bu paketler arasında ihtiyacınız olan programı da tercih edebilirsiniz.

50 yaş üzeri erkek paketlerinde olduğu gibi 40 yaş altındaki erkekler için de check upların paketlerinde net ödeme yapabilirsiniz. Bu sağlık taramalarında herhangi bir mağduriyet durumu yaşamazsınız.

Erkeklere özel olan paketleri Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmıştır. Bu programlar aynı zamanda ülkemizde de yasal yetkili kurum olan Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmıştır. Bu nedenle tüm erkekler için ideal ol paketleri sizlerin genel sağlığının risk altında olmaması demektir.

Herhangi bir hastalık belirtisi taşımanız şart değildir. Yani bir hastalığınız olmasa dahi bu programdan her yıl faydalanabilirsiniz. Erkek programıyla daha pozitif bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

50 Yaş Üstü Erkek Check Up

Bilindiği üzere 50 yaş üstü check up türü de mevcuttur. Bu sağlık taraması adından da anlaşılacağı üzere doğrudan 50 yaş üzerindeki erkekler için uygulanır. Birçok hastalıkların bu yaş aralığındaki erkeklerde meydana geldiğini vurgulayabiliriz.

Bu nedenle de 50 yaş üzeri yaptırılması tavsiye edilir. 50 yaş aralığında yer almanız durumunda doğrudan bu etkili erkek modelinden de faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte 50 yaş üstü erkek içeriğinin 40 yaş üzeri erkek içeriğinden daha geniş olduğunu belirtebiliriz.

Buna göre 50 yaş üstü erkeklerde kademeli bir şekilde muayene ve çeşitli testler uygulanır. Bu doğrultuda ilk olarak muayene, üroloji muayene, kardiyoloji muayene, göz muayenesi, gastroendroloji muayene gibi çeşitli muayene türleri gerçekleştirilir.

Bu işlemlerin ardından ise, radyoloji ve son olarak da kapsamlı laboratuvar incelemeleri yapılır. Tüm bu aşamalar üzerinden 50 yaş üzeri erkeklerin programları kusursuz bir biçimde sonlandırılır. 50 yaş üzeri erkeklerin geleceğe güvenle bakması son derece önemlidir. Bu nedenle 50 ve üzeri yaşlardaki erkeklerin 50 yaş üzeri faydalanması avantaj demektir.

Yapılan araştırmalar sonucunda bu yaş aralığındaki erkeklerin paketlerden faydalanması sonucunda geleceğe daha yüksek özgüven üzerinden baktığı gözlemlenmiştir.

Uzmanlar bu yaş aralığındaki erkeklerin diğer yaş grubundaki erkeklere oranla ruhsal yönden daha duygusal olduğunun altını çizmiştir. Bu nedenle bu yaş aralığında yer almanız durumunda da 50 yaş erkeklere özel yaptırabilirsiniz.

READ  Açık Tüp MR

Erkek Check Up Paketleri Nelerdir?

Paketler hakkında bilgili olmanız son derece önemlidir. Birçok sağlık sitelerinde check uplar paketleri hakkında detaylı ve şeffaf bir şekilde bilgi verilmez. Bu da bu konuda yetersiz düzeyde bilgi almanıza neden oluyor.

Paketlerde kapsamlı bir şekilde iç hastalıkları muayenesi, check up muayenesi, kardiyoloji muayenesi, üroloji muayenesi ve diyetisyen muayenesi gerçekleştirilir. Sonrasında tam kan sayımı, idrar tahlili gibi birçok laboratuvar testleri uygulanır.

Hemen akabinde ise radyoloji testleri uygulanır. Tüm bu aşamalar klinik merkezlerinin hizmet politikasına göre 12 saat ila 24 saat aralığında tamamlanır.

Paketlerin temel özellikleri arasında risksiz olması yer alıyor. Paketin bu özelliğe sahip olması sizlerin paketlerden güvenle faydalanmasını sağlar. Bunun haricinde paketlerin en temel özellikleri arasında uzmanlar tarafından da tavsiye edilmesidir.

Başta jinekoloji uzmanı olmak üzere kardiyoloji ve diğer branş doktorları son derece kaliteli paketler olduğunu vurgulamıştır. Değerli kılan etkenler arasında, bu paketlerin daha yüksek teknolojiler üzerinden hazırlanmasıdır.

Bugün tüm paketlerde en iyi imkânlar yer alıyor. Bu doğrultuda sizler de, bu paketler üzerinden fiziksel olarak tüm taramalarınızı yaptırabilirsiniz.

Erkek Check Up Programları

Profesyonel programlar sunan doktor sitesi mesai saatleri boyunca yoğun bir biçimde tercih ediliyor. Bu programların içeriğinde Tüm Abdomens Us paketi yer alıyor. Bu paket üzerinden erkeklerde akciğer, karaciğer, böbrek, pankreas, dalak ve daha birçok organlardaki sağlık sorunları tesit edilebilir.

EGK üzerinden ise, kalbin tüm fonksiyonları kontrol ediliyor. EGK başlı başına kalp sağlığının ölçümlenmesinde uygulanan bir test türüdür. Glukoz testi üzerinden ise, açlık kan şekeri ölçümlenmesi gerçekleştirilir. Hbalc testi üzerinden ise, daha çok kanın içerisinde yer alan glukoz seviyesinin ölçümlenmesinde uygulanır.

Hemogram testi ise hematolik sağlık sorunları ile bu sorunların tedavi öncesinde genel durumu hakkında kapsamlı bir şekilde bilgi alınmasını sağlar. Bu programı özel kılan birçok etkenler söz konusudur. Bu paketlerin hali hazırda olması erkeklerin zorluk çekmeden doktor sitesinden almasını sağlar. Paketlerin özellikleri de oldukça fazladır.

Bu paketlerin en büyük özellikleri arasında her yaştan erkeklere hitap etmesidir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin büyük bir kısmında cinsel yolla dahi bulaşan hastalıklar olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda erkekler için hazırlanan sağlık taraması paketlerinde jinekoloji muayenesi de yer alır.

Bu muayene üzerinden ise cinsel kanalla erkeklere herhangi bir hastalık bulaşıp bulaşmadığına bakılır. Böylece kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de sağlıklı bir cinsel hayat sağlanabilir. Özellikleri arasında yukarıda da vurguladığımız üzere hızlı bir şekilde netice sunmasıdır.

Kadınlara nazaran erkeklerin iş hayatında daha aktif olduğunu vurgulayabiliriz. Bu nedenle erkeklerin tüm bu sağlık taramalarını erkenden alması iş hayatının aksamaması açısından son derece önemlidir.

Erkek Check Up Fiyatları 2024

Güncel fiyatlar bugün daha uygun olduğundan bu genel sağlık taramaları tek erkek tarafında değil, aile içerisinde yer alan tüm erkekler tarafından tercih ediliyor.

Bu kapsamda erkek için olan program fiyatları doktor klinik merkezinden güncel olarak takip ediliyor. Bu bağlamda evinizin konforunda sizler de erkekler için özgü olan için fiyatına bakabilirsiniz. Fiyatlar kentler arasında farklılık gösterir.

Bu nedenle İstanbul haricindeki şehirler üzerinden almanız yüksek ödeme yapmanız anlamına gelebilir. Bunun haricinde bu genel sağlık taramalarını yurtdışı üzerinden de almamanız önerilir. Çünkü yabancı ülkeler üzerinden de erkek check up daha yüksek fiyattan sunulur. Erkek check up fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.