Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Manyetik Rezonans

Manyetik alanın etkisi ile hastadaki mr psikolojisi ve mr ortamındaki durumu açıklamak oldukça güçtür. Manyetik rezonans insanın psikolojisinin etkiler. İnsanın gözlerini kapatması anında rezonans çalışır. Rezonansın çalışması ile bir süre uyuyan insanlar vardır. Fakat bu rözenansın etkisi ile değildir.

Rözenansın ışınları ile aynı zamanda insanlar kontrol edilir. Kontrol edilen her şey Mr’ın etkisindendir. Yukarıdan bakıldığında mıknatıstaki her ışının bir etkisi vardır. Vücudun etkisinde olan ışınlar adeta kansere bile sebep olabilir.

Kansorojen maddeler içeren bu manyetik ışınlar adeta insanın cildini bile bozabilme işlevi vardır. Bu işlevlerden bazıları ;

*Cildin erken yaşlanmasına sebep olabilir.

*Ciltteki bazı hormonlar bozulabilir ve aynı zamanda sivilcelerin çıkmasına sebep olabilir.

Bu sebeple bazı rezonansların ölçüm cihazları vardır. Ve bu ölçüm cihazlarının dozları vardır.

Dozlardaki o etkiyle bir düğmeye basılarak ışınlar ortaya çıkar. ortaya çıkan ışıkla enerji oluşur.

Enerjinin etkisi ile aynı zamanda  radyasyonlu alanlarda bulunan tek şey  rezonanstır.

REZONANS NEDİR?

Rezonans aynı zamanda dünyadaki tüm olayları inceleyen bir ışın dalgasıdır. Çünkü uzayda bulunan herşey uydudan izlenir. Ve bu da rezonans sayesinde olur. Rezonans adeta uzayda var olan herşeydir.

Rezonans da bulunan bazı durumlarda hasta zarar görebilir. Örneğin ; elektrik çarpması durumunda elektriğin akımı çok önemlidir. Kablolardaki gücün nereden geldiği önemlidir.

REZONANS MANYETİK ALANI

Manyetik rezonans alanı ilk defa amerikadaki doktorlar tarafından keşfedilmiş olup rezonans alanında çalışmalar yapmışlardır. Bu çalışmalarının ardından yapılan deneylerle rezonans ölçülmüştür.

Artık rezonansın nereden geldiği biliniyordur. Ve doktorlar mr adından bir cihaz çıkarmışlardır. Cihaz ın ardından ışınların kaynağını bulmuşlardır. Buldukları kaynaklarla adeta elektriğin yükünü ölçmüşlerdir. Elektrikteki yük ne kadar fazla ise rezonans o kadar fazladır.

Kimya ile ilgili olan rezonansın kimyadaki terimi mr’dir.ve mr’nin ne kadar güçlü olduğunu kimyasallarla ölçmektedir doktorlar.

Kimyasallardaki o etki ne kadar büyük ise kimyadaki ölçüm o kadar fazladır. Kimyasalların etkisi ile ne kadar çok canlının öldüğü herkes tarafından bilinmektedir. Canlıların ne kadar çok fazla etkilendiği ve ışınlardaki etkinin ne kadar güçlü olduğu da herkes tarafından bilinmektedir.

Etkinin kaynağı ise uzaydaki radyasyondan kaynaklıdır. Radyasyonun etkisi ile atmosfer oluşmuştur.

MANYETİK REZONANS’IN SINIFLANDIRILMASI

Artık yapılması gereken tek şey rezonansın incelenmesidir. Kısımlarını ayrı ayrı İncelemektir

MR’IN BAZI PARÇALARI

Mr’ın bazı parçalar bir araya getirilerek bir cihaz meydana gelir. Ve meydana gelen cihazın ne kadar çok etkili olduğu önemlidir.

Etkisini gösteren rezonans parçaları aynı zamanda çok tehlikelidir.bu yüzden 4 ile 5 yaşındaki çocukların bu cihaza yaklaşmamaları tavsiye edilir.

Çocukların omur iliklerinin mr çekilmesine gerek yoktur. Çünkü henüz onlar çocuk olduğu için izin verilmemektedir.

Çocuklardaki deri hastalıklarının en önemli sebebi mr daki ışınlardan dolayıdır.

MR’DAKİ KISITLAMALI GÖRÜNTÜLER;

Mr iskelet dokusunu çekmek ile yükümlüdür.

MR’IN ZARARI

Kalbindeki delikten dolayı emar çekilemeyen bir insan ölüme mahkum olduğu kadar emar çektiremez kendisine. Çünkü bunlar kalp dokusunu etkiler. Kalp dokusundaki o deliğin adeta insanı etkilediği bilinmektedir.Ve kalp ışınlardan da etkilenmektedir. Işının radyasyon yolu ile gelmesi ile kalbin durma olasılığı fazladır. Ve bu insanı öldürebileceği gibi felç bile bırakabilir.

Felçin adeta kişideki yarattığı etki o kadar fazladır ki, eğer kişi ışınlardan etkilenirse felç kalma ihtimali çok fazladır.

Mr daki rezonans sistemi tanındığına göre artık yapılabilecek tek şey engelli insanları rezonanstan uzak tutmak.Çünkü rezonansın insan üzerindeki etkisi yok gibi görünsede çok fazla insan sağlığına zarar verebilir

Örneğin bilgisayardaki ışınların içinde bile rezonans vardır. Ve rezonansın artık çağdaki en büyük tehlikenin eşiğindedir. Bu sebeple artık rezonanstaki ışınlar söndüğünde mr bitmiş olur emar çekimi biter.

MR’ IN ÇEKİM ALANLARI

  • Böbrek
  • Kalp
  • Kemikler
  • Göğüs boşluğu

Kemik erimesinin engellenmesi için mr çekilir. Bunun yanında aynı zamanda mr’ın rahatsızlığı sadece kalpte belirti verir. Kalp o kadar hassastır ki, kalbin durma olasılığı çok fazladır. Çünkü kalpteki bazı damarlar radyasyondan etkilenmektedir. Etkilendiği gibi ise vücuda zarar verebilir. Bu sebeple gerekmedikçe mr’a girilmemelidir. Emardaki görünmez ışınların vücuttaki bir takım organlarla bağlantılı olduğu da bilinmekle birlikte sistem böyle işlemektedir.