Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Avrupa
Anadolu

1.5 Tesla Emar

1.5 Tesla Emar Nedir?

1.5 Tesla Emar; Geniş ve detaylı görüntüleme teknolojisine sahip olan dokuları tam olarak ayırabilen görüntüleme tekniğine 1.5 tesla emar denir. Tıp alanının olmazsa olmaz tekniklerinden birisi görüntüleme yöntemleridir. Uzun yıllardır hastalıkların doğru tespit edilmesi için birbirinden farklı cihazlar ile görüntüleme işlemleri yapılmaktadır.

Özellikle kas ve kemik dokularında var olan semptomların tespiti için tercih edilen bir tanı yöntemidir. Uzman hekimler teorik bilgilerini bu teknik ile birleştirerek hastalarının kısa sürede sağlığına kavuşması için çalışır.

Önceki yıllarda emar çekimleri ortalama 45 dakika süren bir uygulamayken günümüz teknolojisi sayesinde bu işlem daha kısa sürelere indirilmiş ve konforlu bir hale getirilmiştir. 1.5 Tesla Emar cihazı sayesinde bu süre en fazla 10 dakika ile sınırlandırılmıştır. Kilo sorunu olan hastaların görüntüleme işlemi genellikle sorunlu olur.

Bazı cihazlar 150 kiloya kadar olan hastalar için uygun olduğu için beden kitle indeksi yüksek olan kişiler için radyolojik görüntüleme sorun olabilir. 260 kiloya kadar olan kişilerin görüntüleme işlemleri 1 5 tesla emar cihazı ile sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.

Kanser türleri, omurga rahatsızlıkları ve fıtık gibi rahatsızlıkların tespitinde kullanılırken günümüzde hemen her alanda tercih edilmektedir. Sık kullanılması gibi nedenlerden dolayı farklı cihaz türleri geliştirilmiş ve hastaların kullanımına sunulmuştur. Cihazın boyutu, çalışma prensibi, kaldırma gücü ve genişliği gibi özellikleri her cihazda değişiklik gösterebilir. Bu nedenle hastaya uygun olan cihazların seçilmesi her zaman tavsiye edilir. Emar cihazı her hasta için tercih edilebilecek uygun olan bir cihazdır.

1.5 Tesla Emar Kimlere Uygulanmaz?

Son teknoloji ürünü olan 1.5 tesla emar cihazı sahip olduğu çalışma prensibi sayesinde yan etkisi olmayan ve çok konforlu bir şekilde yapılabilir. Emar denildiği zaman insanlar genellikle endişe duyarak bu işlemi yaptırmak istemeyebilirler.

Eski klasik cihazlar işlem sırasında hastaların konforunu bozdukları için yeni teknolojik cihazlara insanlar ön yargı ile yaklaşmaktadır. Bu nedenle doktorunuz teşhis koymak için bu tetkiki istediğinde yeni cihaz kullanan kliniklerde işlem yaptırmaya özen göstermelisiniz. Bu işlemin uygulanamadığı kişileri sıralayacak olursak;

1- Beyin ve kalp damarlarından anjio geçirerek kleps taktıran hastalar

2- Hamileler ve hamilelik şüphesi olan anne adayları

3- Ritim bozukluğu nedeni ile kalbinde pil bulunan hastalar

4- Diz, omuz ve vücudunun farklı alanında metal protez bulunan hastalar

Sıraladığımız hastalar özel durumu olan ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerdir. Bu nedenle işlem sırasında ve sonrasında ne gibi sorunlar meydana geldiğini bilmediğimiz için genellikle uzman hekimler bu kişilere uygulanmaz.

Acil vakalarda ya da doktoruna tam olarak bilgi vermeyen hastalarda bu özel durumlar bilinemeyebilir. Bu nedenle işlem sırasında ve sonrasında kompolikasyon gelişmemesi için doktorunuzun sizlerden istediği tüm bilgileri net bir şekilde vermenizi tavsiye ederiz. Aksi halde sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

READ  Sırt Mr

Hastalıkların tespiti ve erken tedavi için radyolojik tetkikler isteniz. Devlet hastanelerinde çok yoğun bir randevu durumu olduğu için özellikle büyük şehirlerdeki hastalar bu tarz işlemelri özelsağlık kurumlarında halletmek ister.  Tesla emar cihazı da özel kurumlarda bulunan ve ücretli hizmet verilen bir tekniktir.

Bu nedenle klinik seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Daha önce bu klinikte işlem yaptıran kişilerin yorumlarını incelemelisiniz. İşlemin ne kadar doğru ve detaylı yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz.

1.5 Tesla Emar’ın Özellikleri Nelerdir?

Cihazın özellikleri sahip olduğu markaya göre farklılık gösterebilmekle beraber sektörde kullanılan diğer cihazlara gözle görülür farklar atmaktadır. Manyetik alan düzeyi çok yüksektir. Bu nedenle doku belirginleşmesini dikkatli bir şekilde yapmaktadır.

Sahip olduğu bu teknoloji sayesinde özellikle beyin dokusunu detaylandırır ve kontrast madde kullanmadan perfüzyon yapma imkanı sunar. Farklı hastalıkların teşhisinde kullanılır. Son günlerde prostat tedavisinde altın standart haline gelmiştir. Erkeklerde sık görülen prostat sorunlarının erken dönemde tespit edilmesine yardımcı olmaktadır. Hızlı çalışması nedeni ile işlem süresini 10 dakika ile sınırlar.

Cihazın sunduğu bazı avantajlar vardır. Hastalıklar kesin olarak tespit edilir. Yanlış tedavi uygulama ihtimali hemen hemen ortadan kalkar. Klostrofobisi olan hastalar için uygulanabilecek en konforlu tekniktir. Bebeklere de çok rahat uygulanabilir. Manyetik rezonans ve ses dalgaları ile çalıştığı için radyasyon riski olmaz. Su ve yağ ayrımı yapabilen bir cihaz olduğu için karaciğer gibi organların hastalıklarının teşhisinde kullanılabilir.

1.5 Tesla Emar Uygulama Süreci Nasıldır?

İşlem 3 aşamalı bir süreçten oluşur. Birinci aşama hazırlık aşamasıdır. Hastaların fizyolojik ve psikolojik olarak bu sürece hazırlanması gerekir. Üzerinde bulunan metal aksesuarların tamamını çıkarması gerekir. Takı takan kişiler bu takıları mutlaka çıkartmalıdır.

İkinci aşama sedasyon uygulamasından oluşur. Klostrofobi ve panik atak rahatsızlıkları geçiren kişiler için hafif dozda sedasyon uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede işlem sırasında hasta rahattır ve farklı fizyolojik sorunlar yaşamazlar. Son aşama işlemin yapılmasıdır. Hasta düz olarak cihaz içerisine uzanır.  Kollar yanda ve düzdür. İşlem sırasında hareket etmemesi gerekir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra cihaz çalıştırılır. İşlem süresi ortalama 10 dakikadır.

Daha önceden hiç görüntüleme tekniği yaptırmayan kişiler işlem ile ilgili aklına takılan her türlü soruyu doktoruna sorabilir. Halk arasında bilinen en önemli yanlış emar işlemini muayene oldukları doktor tarafından yapıldığını düşünmektir. Radyoloji çok farklı bir tıbbi bölümdür.

READ  PCR Testi

Bu aşamada görüntüleme ve raporlama işlemi radyoloji uzmanları tarafından yapılır. Bu alanda görülen yapıları ve renklendirmeleri uzman hekimler yaparak istem yapan hekime sunarlar. 1.5 tesla emar çekim süreci en konforlu radyolojik görüntüleme süreçlerinden biridir.

1.5 Tesla Emar’ın Uygulama Alanları Nelerdir?

Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler, beslenme düzeni ve yaşam koşulları gibi nedenlerden dolayı hayatı tehdit eden ve ölümle sonuçlanan rahatsızlıklar meydana gelebilir. Erken dönemde teşhis edilen her türlü rahatsızlık tedavi edilebilir. Hastaların sağlıklı ve kaliteli yaşamları kendilerine geri verilebilir. Tıp alanında çalışan uzmanlar yaptıkları tüm çalışmaları erken teşhis için yapmaktadırlar. Son yıllarda tıp alanında çığır açan bir görüntüleme tetkiki olan 1.5 tesla emar teknolojisi sayesinde çok farklı alanda işlem yapılmaktadır.

Beyin tümörü, çene sorunları, epilepsi, üroloji hastalıkları, nörolojik semptomlar, göz rahatsızlıkları, omurga problemleri, kanser türleri, omuz, diz ve eklem rahatsızlıkları gibi aklınıza gelebilecek hemen her alanda kullanılır. Vücudumuz yağ ve su birikmelerinden meydana gelmektedir. Organlar sahip oldukları özelliklere göre su ve yağ oluşumlarına sahiptir. Kaslar, tendonlar, yağlar ve sular yeterli bir şekilde ayrıldıktan sonra hastalık oluşturan yapılar tespit edilebilir.

Hastaların kaliteli sonuçlara en güvenilir şekilde ulaşmalarını sağlamak için bu cihazlar geliştirilmektedir. Cihaza ulaşabilmek için özel kurumlardan hizmet almak gerekir. Bu nedenle her kurumun verdiği kalite farklılık gösterebilir. İşlem için belirli bir tutar ödediğiniz için mutlaka bazı araştırmalar yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kullanım alanı çok az olan farklı cihazları sizlere tanıtabilirler. Bu nedenle güvenilir olmadığından şüphelendiğiniz adreslerden hizmet almamalısınız.

1.5 Tesla Emar Fiyatları 2024

Çekim yapılacak olan alanın büyüklüğü, alanın sayısı, çekim süresi, çekim sırasında anestezi uygulanıp uygulanmayacağı, kliniğin bulunduğu lokasyon ve hekimin tercih edilme sıklığı büyük önem taşır.

Radyoloji alanında isim yapmış ve hasta potansiyeli çok fazla olan hekimler kaliteli hizmet verdikleri için işlem ücretleri pahalı olabilir. Hastalıkların doğru teşhis edilmesi ve erken tedavi imkanı sunması gibi nedenlerden dolayı ödediğiniz parayı sizlere geri kazandırır.

Ciddi rahatsızlıkların geç kalınmış tedavi maliyetleri daha yüksektir. Bu nedenle klinik seçimi yaparken hekimin tecrübesini ve cihazın sahip olduğu teknolojiyi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Kullanılan bu cihazlar son derece sessizdir. Bu sayede bebek ve diğer özel durumu bulunan ileri yaştaki hastalar için herhangi bir rahatsızlık vermez. Psikolojik olarak rahatsızlığı bulunan hastalar cihazların sesinden ve görüntüsünden korkabilirler. Emar cihazı bu tarz sorunlara neden olmadığı için güvenle tercih edilebilir. Yeni kurulan klinikler özel durumları olan hastalara yüksek fiyatlar sunarak işlem yapmak isteyebilir. Bu nedenle detaylı araştırmalar sonucunda klinik seçimi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

READ  Diz Emarı

İşlem sonrası sonuçların raporlandırması için ek bir ücret talebinden bulunulmaz. Çekim sonrasında radyoloji uzmanı bilgisayarda farklı teknikler de kullanarak görüntüleri detaylandırır. Bu sayede en kesin teşhisler yapılmaktadır.

Hastanın şikayetlerine ve yapılan görüntüleme işlemine göre raporlama süresi değişiklik göstermektedir. Bu nedenle işlem sonrasında doktorunuza raporların ne zaman teslim edileceğini sorabilirsiniz. 1.5 tesla emar fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

1.5 Tesla Emar ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Hastalıkların kesin ve doğru tanısının konulmasında ve doku incelemesinin detaylı bir şekilde yapılması gerektiğinde ilk başvurulan teknik emar yöntemidir.

Bu nedenle insanlar bu cihazlar ve sahip oldukları teknolojiler ile ilgili hususları merak etmektedirler. Bizler de 1.5 tesla emar hakkında merak edilen soruları yanıtladık. Sizler de işlem yaptırmadan önce aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Komplike ve karışık görünen bu görüntüleme yöntemleri son derece basit çalışma sistemlerine sahiptir. Bu nedenle işlem öncesinde aklınıza takılan soruların cevaplarını mutlaka almanızı tavsiye ediyoruz. Hastalıkların teşhis süreci psikolojik olarak belirli oranda yıpranmaya neden olur. Bu nedenle sizlere ne yapıldığını bilir ve kullanılan cihazlar hakkında fikir sahibi olursanız psikolojik olarak daha rahat olabilirsiniz.

1.5 Tesla Emar’ da Radyasyon Var Mı?

Emar denildiğinde ilk akla gelen radyasyon olup olmadığıdır. Önceki yıllarda kullanılan cihazlar X ışınları yardımı ile çalışan ve dokuları bu ışınlar sayesinde ayıran cihazlardır. Günümüz teknolojisi ile radyasyon olmayan cihazlar geliştirilmiştir. Cihazımız ses dalgaları ile çalışır. Bu nedenle içerisinde gen hasarına neden olabilen ışınlar bulunmaz. Bu nedenle kanser hastalarına da sık sık bu işlemler uygulanmaktadır.

Kanser tedavisinde zararlı ışınlar kanserli hücrelerin büyümesine ve hızlı yayılım göstermesine neden olmaktadır. Bu nedenle emar çekilmesi yasaktır. Bu teknolojim sayesinde hem teşhisinde hem de tedavisinde büyük yol alınmıştır. Radyolojik görüntüleme yaptırmak isteyen kişiler kliniklere hangi cihazları kullandıklarını mutlaka sormalıdırlar. Emin olduktan sonra işlem yaptırmalıdırlar.

1.5 Tesla Emar Açık Mıdır?

Açık emar beden kitle indeksi çok yüksek olan ve yanında refakatçisi olmadan işlem yaptıramayan hastalar düşünülerek geliştirilmiş teknolojik ürünlerdir. Bebekler, felçli hastalar ve psikolojik rahatsızlıkları olan hastalar için geliştirilmiştir. 1.5 tesla emar cihazı açık bir ürün değildir. Kapalı sisteme sahiptir.

Ancak klasik emar cihazlarına göre daha geniş ve aydınlık olduğu için sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. İşlem sırasında hastalar müzik dinleyebildiği için konfor açısından en üst seviyededir. Bu sayede tetkik uygulanıyormuş gibi gelmez ve sorunsuz bir işlem yaptırabilirler.