Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Avrupa
Anadolu

3 Tesla MR

3 Tesla MR Nedir?

3 Tesla MR, Görüntüleme sırasında doğru tanının koyulabilmesi için önemli rol oynar. Uygun tedavi yönteminin konulmasında çok büyük öneme sahiptir. Bu yüzden çok sık tercih edilen yöntemler arasında emar yer alıyor.

Günümüzde ve son zamanlarda kullanım kolaylığı ve etkili oluşu bakımından birçok hasta ve doktor için kolaylık sağlıyor. Yapılan incelemeler sonucunda doktorların tanı koyma durumları daha kesin hale geliyor. Yüksek manyetik güce sahip olan cihazın kullanımı daha çok artış gösteriyor.

Görüntüleme sırasında kullanılacak olan cihazın 3 tesla mr olması dokulardan çok daha fazla sinyal alma durumlarını içinde barındırıyor. Cihazın 64 kanaldan veri toplama özelliği olduğu için çok hızlı bir şekilde veri toplama özelliğine sahip oluyor. Kas iskelet hastalığı ve beyinde meydana gelen tetkiklerin, elde edilen veriler aracılığıyla çözünürlüğün yüksek bir şekilde görüntülenmesinde avantaj sahibi oluyor.

3 Tesla MR Nasıl Çekilir?

İleri gelen teknoloji sayesinde 3 tesla mr, kısa zaman içinde net ve sağlıklı sonuçların elimize ulaşmasında çok büyük öneme sahip oluyor. Özellikle riskli olan bölgelerde görüntülenme için çeşitli emar çeşidine ihtiyaç duyulur.

Teknolojinin kullanışlı ve tanı koyma yöntemlerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Emar çekimi yapılacağı zaman hastanın herhangi bir hazırlık yapma durumu yoktur. Sadece üzerinde bulunan metal ürünler, saat, kart gibi malzemelerin çıkarılması ve odanın dışında tutulması gerekir.

Hasta burada bulunan cihaz masasının üzerine sırt üstü şekilde yatırılmış olur. Bu şekilde uygun konuma getirilmesinin ardından çekim işlemine başlanır. Hastanın korkmasını gerektiren herhangi bir durum yoktur. Acısız ve kolay bir şekilde uygulanan tedavi yöntemidir.

3 tesla mr, diğer cihazlara göre daha konforlu ve geniş özelliğine sahiptir. Hastaları rahatsız etmeyecek, konforlu bir cihaz olarak tasarlanmıştır. Yapılan diğer emar çekimlerinde olduğu gibi, burada hastaya uygun olan kıyafetler giydirilerek, cihaz masasına uzanması istenir.

Çekim gerçekleşeceği zamanda ise hastanın hareket etmemesi oldukça önemli bir husustur. Hastanın hareket etme durumlarında görüntülemenin yanlış yapılacağı ve doktorun doğru tanı koyamayacağı durumlar mevcut olmuş olur. Burada çekilecek olan emara bağlı olarak hastanın müzik dinleme şansı vardır. Hastanın sıkılmaması için burada hasta müzik eşliğinde çekimi gerçekleştirebilir.

3 Tesla MR’ın Avantajları Nelerdir?

Hastanın için kesin ve doğru teşhis koyabilmek için bu tedavi yöntemine ihtiyaç duyulur. Hastaların yaşamış oldukları sorunları tam olarak anlayabilmek ve kesin olarak tanı koyabilmek için bu uygulamaya ihtiyaç duyulur.

Böylelikle hastaların sorunları ortadan kaldırmak için, çözüm yolu sunulmuş olur. Bu işlem sayesinde birçok avantajlı durum vardır. Hastalar için hem konforlu hem de rahat bir şekilde gerçekleşir. Kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilemez, acısız ve güvenli olarak gerçekleşir.

Kapalı alanlara fobisi olan kişiler için oldukça ideal bir tedavi yöntemi arasında yer alır. Kapalı alanlarda kilolu kişilerin bu işlemi gerçekleştiremediğini görebiliyorduk. Fakat bu uygulama sayesinde artık aşırı kilolu olan kişilerde bu imkândan faydalanabilecekler.

Diğer emar cihazlarının bazısında yüksek sesler açığa çıkar. Böyle durumlar hastanın rahatsız olmasına sebep olabiliyor. 3 tesla emar, cihaz sayesinde böyle sorunlara yer verilmez. Sessiz ve gürültüsüz bir şekilde çalışma imkanına sahiptir. Hastaların sıkılmaması için gerekli olan durumlarda müzik açılabilir, müzik eşliğinde çekim yapılabilir.

Hastaların bu şekilde hareketsiz kalmalarına yardım olunur. Hastalar için görüntüleme gerçekleşmeden önce hasta üzerinde bulunan metal eşyaları odanın dışında çıkarmış olur. Böylelikle daha net ve kesin bir görüntüleme elde edilmiş olur.

3 Tesla Emar Neden İstenir?

Hastalarda meydana gelen rahatsızlığın daha kesin ve doğru şekilde tanısını koyabilmek için bu işleme başvurulur. 3 tesla emar, sayesinde görüntü kalitesinin yüksek olması durumunda hastalığın teşhis edilme durumu ve çekilmiş olan röntgenlerde meydana gelen problemleri ortadan kaldırabilmek adına bu yönteme başvurulur.

Kesin ve doğru bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem sayesinde artık bütün hastalıkların teşhisi konulabilir hale gelebiliyor. İnsan vücudunun bütün bölgelerini ince ayrıntısına kadar görüntüleyebilen bu işlem, beyin gibi önemli olan diğer organlarda yaşanan sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Yumuşak dokuların ve kemik yapının daha doğru şekilde görüntülenmesi için bu işleme başvurulur. Oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşen bu işlemin insana zarar verme durumu yoktur. Herhangi bir sorun açığa çıkarmaz. Acısız ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

3 Tesla Emar Ne Kadar Sürer?

Kişi üzerinde farklılık gösteren bu tedavi yöntemi, herkeste aynı şekilde görülmez. İncelemelerin hangi bölgeler için yapılacağına karar verilir. 3 tesla mr, sadece tek bir bölge için yapılması gerekiyorsa bu durum yaklaşık olarak 10 dakika içinde gerçekleşir.

Uygulama her bölge için yaklaşık olarak 10 dakika ile sınırlıdır. Fakat bu durum hastanın şikayetine göre belirlenir ve o şekilde ayarlanmış olur. İhtiyaç halinde hastanın bütün vücudu için bu işlem gerçekleştirilebilir. Bütün vücut için yapılacak olan bu işlemin 1 saat kadar devam etme durumu vardır. Bu yüzden işlem süre yönünden değişkenlik gösterebiliyor.

İnceleme yapıldığında kişi üzerinde herhangi bir risk taşıma durumu yoktur. Herkesin rahatlıkla yapabileceği bir işlem haline geliyor. Hasta burada sadece hareketsiz bir şekilde, işlem bitene kadar beklemesi gerekir. Bu durum hasta için büyük önem taşır.

3 Tesla (T) emar, güçlü bir manyetik rezonans görüntüleme (MRI) teknolojisidir ve yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlar. Bu cihazlar, özellikle iç organlar, kas-iskelet sistemi, beyin ve sinir sistemi gibi detaylı görüntüleme gerektiren alanlarda kullanılır. Bir 3 Tesla emar çekimi tipik olarak otuz dakikadan bir saate kadar sürer, ancak bu süre, incelenen bölgenin özelliklerine ve yapılan tetkikin detay düzeyine göre değişebilir.

3 Tesla emar, yüksek çözünürlüğü nedeniyle hastalıkların erken teşhisinde önemli bir rol oynar, ancak kapsamlı bir inceleme gerektiğinde işlem süresi uzayabilir. Teknik gelişmeler, hastanın rahatı ve işlemin verimliliği için bu süreleri optimize etmeye devam ediyor.

3 Tesla Emar Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Çekim gerçekleştikten sonra hastaların merak ettiği sorular arasında sonuçların ne zaman çıkacağı oluyor. Burada yapılan görüntüleme teknikleri radyoloji uzmanı tarafından belirlenir. Burada radyoloji uzmanın yapacağı değerlendirmeler sonucunda, sonuçların doktora iletilme durumu vardır.

Sonuçlar açıklandıktan sonra ilgili doktorun incelenmelerinden sonra sizlere gerekli olan açıklama ve bilgilendirme kesin bir şekilde yapılacaktır. Fakat 3 tesla emar, sonucunun ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir bilgi verme durumu yoktur. Hastanın yaşadığı sorunla alakalı olan bu durumun sonuçlanması için, sizlere gerekli olan açıklama yapılmış olacaktır.

Acil olan durumlarda bu sorun belirtilir ve gerekli olan işlemler kısa süre içinde gerçekleştirilmesi için çalışmalar başlatılmış olur. Böylelikle riskli durumların ortadan kalkması için kısa süre içinde sonuçları alabilmek mümkün oluyor. Tanı ve tedavide en iyi yöntemin kullanılmasında yardımcı olan bu görüntüleme sayesinde, artık sorunları ortadan kaldırabilme özelliğine sahip olmuş oluyor.

3 Tesla MR Fiyatları 2024

Hastanın bütün vücudunu yüksek çözünürlüğe sahip ve detaylı bir şekilde görüntüleyebilmek için 3 tesla emar, yardımına ihtiyaç duyulur. Burada hastadan bu görüntüleme tekniğini isteyen doktorlar genellikle, kardiyoloji, nöroloji ve ortopedi uzmanlarıdır.

Gerçekleştirilecek olan işlem sonrasında sonuçları elinize alabilme şansına sahip oluyorsunuz. Bütün sağlık kuruluşları bu işlemi gerçekleştirir. Bu yüzden özel hastaneler, devlet hastaneler ve tanı görüntüleme merkezlerinin bu olanağından faydalanabilirsiniz. Her kurum ve kuruluşun kendine göre belirlemiş olduğu fiyatlandırma listesi vardır.

Yani fiyatlandırma konusunda kesin olarak bir bilgiye ulaşma durumu yoktur. Bunun için gerekli olan bilgiye sahip olmak için, işlemi gerçekleştireceğin yer ile iletişim kurmanız gerekir. Buradan edineceğiniz bilgiler doğrultusunda, bir fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bu durum sizler için daha kesin ve doğru karar olacaktır. 3 tesla mr fiyatları 2024 hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.