Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Avrupa
Anadolu

Evde Kan Alma

Evde Kan Alma Nedir?

Evde Kan Alma; İhtiyaç durumunda bireylerin hastane ortamına gelememesi veya istenmeyen durumlardan kaynaklı olarak, işlemlerini yerine getiremediği durumlarda evde kan alma hizmetinden faydalanabilir. Bu sayede hastaların evde aldığı hizmetler doğrultusunda gerekli olan müdahalenin yapılmasında kolaylık sağlanır.

Üstelik zamandan tasarruf ederek, konforlu bir şekilde yapılmış olur. Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün görülmeye başladığı günden bu yana evde sağlık hizmetlerinde artış görülmektedir. Uzman hemşireler ve doktorların kontrolünde gerçekleşen hizmetin, doğru şekilde sonuçlanabilmesi adına gerekli olan düzenlemeleri yapar. Pek çok hastalığın tanı ve teşhisini koyabilmek adına kan tahlilleri yapılır.

Tahliller sonucunda hastanın değerleri göz önünde bulundurulmuş olur ve tedaviye uygulanır. Bununa birlikte covid testi için de kan alma işlevinin yapılması gerekir. Birçok hastalığın sonuçlanmasında yardımcı olan evde kan alma yönteminden faydalanabilirsiniz.

Kan Alma Nasıl Alınır?

Kan alma işleminin yapılabilmesi için öncelikli olarak, hasta yakınlarının bizimle iletişime geçmesi gerekir. Safir görüntüleme olarak verdiğimiz hizmetin her zaman daha iyi koşullarda gerçekleştirdiğimizi bilmenizi isteriz.

Bizimle iletişime geçen hasta yakınlarıyla organize olunur. Verilen randevuya uygun olacak şekilde steril ortamının hazırlanması gerekiyor. Kan değerlerinin doğru çıkması adına mutlaka hastanın aç karnına kan numunesi vermesi lazım.

Randevu saatinde hemşirelerimiz eksiksiz malzeme ile evden kan alma işlemlerini gerçekleştirir. Kullanılan malzemeler kişiye özeldir ve tek kullanımlıktır. Kesinlikle başka bir hastada kullanılması uygun değildir.

Hijyen kurallarına uyarak, kan tüpleri doldurulur. Zaman kaybetmeden alınan kan numuneleri laboratuvar ortamına gönderilir. Sonuçlar kısa süre içinde çıkacaktır. Sonuçlar çıktıktan sonra hasta yakınlarımız bilgilendirilir ve uzman hekim kontrolünde gerekli olan değerlendirme yapılmış olur.

Evden Kan Alma Hizmetimiz Neleri Kapsar?

Covid-19 hayatımıza girdiği günden bu yana evde verilen hizmette artmış bulunmaktadır. Özellikle covid-19 belirtilerinin ortaya çıkması veya şüphesiyle karşı karşıya kalınmasıyla birlikte evden kan alma işlemlerinin yapılması gerekiyor. Aksi durumlarda diğer bireylerle temasa geçileceğinden ve bu sebepten dolayı virüsün hızla yayılmasına sebep olunur. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için tedbir alınmalıdır.

READ  Üst Ekstremite Arter Doppler

Hasta, sağlık kuruluşları ile iletişime geçerek, rahatsızlığını dile getirmelidir. Daha sonra diğer bireylerle temastan kaçınarak, kendini izole etmelidir. Evde sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için gelen hemşirelerin hijyene uygun olacak şekilde hareket etmesi gerekiyor.

Bu durum sadece covid-19 şüphesi ile sınırlandırılamaz. Aynı zamanda kronik rahatsızlığı olan veya yatağa bağlı olan bireylerin hastane ortamına gidememesi durumunda da gerçekleştirilebilir.

İş Yerinde Kan Alma Hizmetleri Neler?

Ev ortamında yapılan kan alma işleminin dışında iş yerinde yapılan kan alma hizmeti de mevcuttur. Verilen hizmetin mekân değişliğine uğraması mümkündür. Çünkü hastalık birdenbire görülebilecek bir durumdur. Özellikle son zamanlarda sıklıkla adından söz ettiren ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sorunu ile karşı karşıya kalınabilir.

Hastanın covid belirtisi göstermesi veya covid şüphesiyle karşı karşıya kalındığında kendini izole etmesi gerekir. İş yerindeki diğer çalışanlarla temastan kaçınması gerekir. Zaman kaybetmeden sağlık kuruluşlarıyla iletişime geçmesi ve beklemesi gerekir.

Sağlık çalışanlarının gelmesiyle birlikte gerekli olan müdahaleler yapılır. İhtiyaç durumunda kan alınır ve ardından laboratuvar ortamına gönderilir. Elde edilen sonuca uygun olan değerlendirme yapılarak, hastanın sağlığı kontrol altına alınır.

Evde Kan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evde kan alınması, çeşitli tıbbi kontroller ve testler için gerekli olabilir. Bununla birlikte, ev ortamında kan alma işlemi, enfeksiyon ve yanlış kan alma teknikleri gibi çeşitli riskleri barındırabilir. Kan alınırken, steril bir ortam, uygun ekipman (alkol mendilleri, eldivenler ve tek kullanımlık iğneler) ve kan alacak kişinin yeterli eğitim ve deneyime sahip olması çok önemlidir. Sonuçların doğruluğu, kan örneklerinin doğru etiketlenmesi ve saklanmasına bağlıdır.

Hastanın evde kan alma sürecinde rahatlığı ve güvenliği de dikkate alınmalıdır. Hasta, işlemden önce yeterince bilgilendirilmeli ve işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık veya endişe durumunda hemen iletişim kurması gerektiği konusunda uyarılmalıdır.

READ  Hormon Testi

Kan alımı sonrasında meydana gelebilecek sorunlar, örneğin kanama, morarma veya enfeksiyon, takip edilmeli ve hastaya açık talimatlar verilmelidir. Sadece uygun koşullar ve profesyonel bir yaklaşım ile evde kan alımı güvenli bir şekilde yapılabilir. Sonuç olarak, evde kan alma işlemi planlanıyorsa, mutlaka alanında uzman bir sağlık uzmanına başvurulmalıdır.

İstanbul Anadolu Yakası Evden Kan Alma

Vermiş olduğumuz hizmetin İstanbul Anadolu Yakasında sağlık çalışanlarımızın dikkatli davranışları sonucundan gerçekleştirilir. İşlem için uygun olan ortam için zemin hazırlanır ve gerekli müdahalenin yapılmasında yardımcı olurlar.

Hastalık sonucunda kişilerin beklenmedik durumlar ile karşı karşıya kalması mümkündür. Evde verilen hizmetin belli başlı sebepleri vardır. İletişim sırasında ortaya çıkan sebepler göz önünde bulundurulur ve gerekli olan müdahalenin gerçekleşmesi için çalışmalar başlatılır.

İstanbul Avrupa Yakası Evden Kan Alma

İstanbul Avrupa Yakasında vermiş olduğumuz hizmetten yararlanabilmek için bizimle iletişime geçmeniz gerekir. Safir görüntüleme olarak bizleri tercih etmeniz durumunda konforlu ve hijyen kurallarına uygun olacak şekilde hizmet almış olursunuz. Hastane ortamına gelemeyenler veya gelme sorunu yaşayan hastalar için uygundur.

Özellikle evde hizmet alacak olan hastaların rahatsızlıkları covid-19 şüphesi olduğu için daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Çünkü covid şüphesiyle karşı karşıya kalındığında kimseyle temas etmemek gerekiyor.

Mümkünse sağlık çalışanları gelene kadar kendini izole etmesi gerekiyor. Böylelikle virüsün hızla yayılması önlenir ve bulaşma riskini düşürmüş olur. Evde kan alma işlemleri yapıldıktan sonra sonuç açıklanana kadar izoleden çıkılmamalıdır. Testin pozitif çıkması durumunda gerekli olan önlemler alınarak, tedavi yöntemi uygulanmaya başlanır.

Kan Alma Hizmeti İstanbul

İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası olarak evde kan alma hizmetleri, hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmiş olur. Ev ve iş yerlerinde olacak şekilde hijyenik ortam sağlanır. Ardından gerekli olan müdahaleler yapılır ve hastanın sağlık durumu kontrol altına alınmış olur.

READ  Karaciğer Ultrasonu

Yapılan kan alma işleminden sonra sonuçların çıkması beklenir. Sonuçların çıkmasıyla birlikte hasta yakınları bilgilendirilmiş olur. Çıkmış olan sonuçlar, hasta isteğine göre e-mail veya kargo ile tarafınıza iletilmiş olur.

Evde Tahlil Yaptırmak Mümkün müdür?

Evde tahlil yaptırma ve numune vermek mümkündür. Çünkü hastalar çeşitli sebeplerden dolayı hastane ortamına gelemedikleri için Sağlık Bakanlığı onayıyla evde salık hizmetleri verilmiş olur. Bu hizmet kapsamında tahlil için numune alma ve daha sonrasında uygun olan tedavinin uygulanmasını kapsamış olur.

Evde Tahlil Nasıl Yapılır?

Evde tahlil işlemlerinin gerçekleşebilmesi için mutlaka sağlık kuruluşları ile iletişime geçilmiş olması gerekir. Daha sonra yapılan bilgilendirme ve randevu işlemlerinden sonra hemşireler tarafından ev ortamında tahlil için numune alınmış olur. Numuneleri, vakit kaybetmeden laboratuvar ortamına ulaştırılmış olur.

Evde Kan Alma Fiyatları 2024

Sağlık Bakanlığı onaylı ve evde sağlık hizmetleri kontrolünde gerçekleştirilmiş olan bu hizmetten herkes faydalanabilir. Hastaların karşı karşıya kaldıkları sorunlar değişkenlik göstermiş olsa da sağlık ertelenecek veya ihmal edilecek bir durum değildir. Herhangi bir rahatsızlık görülmesi veya ciddi belirtiler görülmesinin ardından sağlık kuruluşları ile iletişime geçilmelidir.

Safir görüntüleme olarak bizler her zaman hizmet vermek için burada olacağız. Bizimle iletişime geçerek, sorunu bildirmeniz gerekir. Fiyatlandırma bilgisi, hastaların adresleriyle olan mesafenin baz alınmasıyla birlikte belirlenir.

Detaylı bilgi alabilmek adına iletişim bilgilerinden bizimle irtibata geçmeniz önem arz eder. Daha sonra alınan bilgiler ve adresten sonra evde kan alma işlemlerinde fiyat bilgisi tarafınıza iletilmiş olur. Evde kan alma fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.