Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Avrupa
Anadolu

Vajinismus Rahim Filmi

Vajinismus Rahim Filmi Nedir?

Vajinismus Rahim Filmi; Kişilerde ilişkiye girememe gibi durumların yanı sıra belirli vajinismus şüpheleri görüldüğü zaman bu işleme ihtiyaç duyulur.

Vajinismus, vajina giriş çevresindeki kasların istem dışı olarak kasılması, bu kasılmadan kaynaklanan olumsuzluklardan dolayı cinsel ilişki sırasında ağrı durumları yaşanır. Öyle ki hastalığın ilerlemesi durumlarında cinsel ilişki yaşama hayatı imkansıza dönüşebilir. Bu durum kadınlarda korku, kaygı ve endişe yaşanmasına sebep olacaktır.

Vajinismus olduğunuzu düşünüyor veya bu hastalığa dair vücudunuz belirtiler veriyor ise vajinismus rahim filmi çektirerek emin olabilirsiniz.

Safir Görüntüleme firmamız yıllardır sağlık sekötrü üzerind evermiş olduğu hizmetlerde kadınsal sorunların çözüme ulaşmasında da en güvenilir ve doğru bilgilerin aktarımını sizlere yapıyor. Vajinismus hastalığınızın teşhisinin ardından tedavi yöntemleri ve adımları için de firmamızdan destek alabilirsiniz.

Vajinismus Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Vajinismus belirtilerinin yaşanması durumlarında hekimler tarafından emin olmak için görüntüleme sistemi olan vajinismus filmi çekilmesi tavsiye edilir. Rahim film çekimine gönderilen birçok kişi nasıl yapıldığına dair merak içerisine girerek araştırmalara koyulurlar.

Vajinismus rahim film kadın hastalıkları tedavisinde sıklıkla kullandığımız standart kadın doğum muayenesi ve semar testi ile benzerliği bulunur. Vajinismus şüphelerinin olması durumunda hasta hekimlerimize başvurarak, adet bitiminden 3 gün sonra vajinismus filmi çektirebilir.

Vajinismus filmi çektirmek isteyen veya uygun görülen hastalar, vajina girişi ince bir tabaka olduğundan adet bitimininde 3 gün sorna gelerek röntgen masasına geçebilir. Masa üzerine çıkan kişi her iki bacağını da karnına doğru çeker.

Hekimlerimiz spekulum adını verdiğimiz kadın muayene aletimizi yerleştirerek rahim ağzının gözle görülebilir şekilde açılmasını sağlar. Sprey yardımı ile uygulamış olduğumuz lokal anestezi sayesinde işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Bölgenin uyuşturulmasının ardından floroskopi dediğimiz kamera rahimden içeriye gönderilir ve rahim içinin görüntülenmesi sağlanır.

Tüm bu işlemler sırasında adet sancısına benzer çok hafif ağrılar hissedebilirsiniz. Görüntüme esnasında çekilen film sayesinde problemler ortaya çıkarılır.

Vajinismus Rahim Filmi Neden İstenir?

Rahim ağzında veya içerisinde yaşanan sorunların ortaya çıkması için vajiismus rahim filmi çekimi hekimlerimizce tavsiye edilir. Tanı yöntemi olarak bildiğimiz vajinismus filmi, rahim ağzı kanalında yaşanan veya yaşanması olası olan tıkanıklıkları, rahim içerisinde yer alan yapışkanlıkları, rahim ağzı veya içerisindeki yapı bozukluklarını ve follop tüplerinde yaşanan tıkanmaları ortaya çıkarmakta tercih edilir.

READ  Hiv Testi

Ayrıca vajinismus filmi 1 yıl boyunca korunmasız olarak cinsel ilişki yaşanmasına rağmen gebelik durumlarının gerçekleşmediği durumlarda da çekilir. Bu anlamda kadından kaynaklanan kısırlık nedenleri ortaya çıkartılır.

Vajinismus hastalığının ortaya çıkmasında kullanılan tanı yöntemi, tüp bebek tedavilerinde de hekimlerimize yardımcı olan işlemler arasında yer alır.

Vajinismus filmi tüp bebek tedavisine başlamadan önce embriyonun sağlıklı bir ortamda gelişmesi için vajinada yer alan olumsuzlukların tespitinde de en doğru bilgileri almamamıza yardımcı olur.

Vajinismus filmi aynı zamanda üst üste sıklıkla yaşanan bebek düşüklerinde ve geçirilmiş rahim ağzı operasyonları sonrasında kontrol amaçlı da kullanılır.

Rahim Filmi Ne Zaman Çekilir?

Uzun süre cinsel ilişki yaşayıp da gebe kalamayan hanımlarda vajinismus filmi çekimleri yapılır. Aynı zamanda tüp bebek tedavi metotları içerisinde de vajinismus filmi kullanılır. Vajinismus filmi düzenli aralıklar ile doktor gözetiminde çekilebilir.

Vajinismus rahim film rahim ağzında, içerisinde veya rahim çevresinde enfeksiyon varlığı yaşandığı zamanlarda, aynı zamanda menstürasyon yapılmasında ve gebelik ihtimalinin olduğu dönemlerde çekimi kesinlikle yapılmamalıdır. Çekim öncesinde veya sonrasında hekimlerimizce sizlere verilen uyarı ve talimatlara mutlaka uymanız gerekir.

Tıbbi olarak rahim filmi olarak da bilinen histerosalpingografi (HSG), rahim ve fallop tüplerinin yapılarını ve işlevlerini değerlendirmek için kullanılan bir X-ray türüdür. Kadınların üreme sağlığı sorunlarını teşhis etmek için genellikle kullanılır. Bu prosedür, özellikle kısırlık sorunları yaşayan, tekrarlayan düşükler geçiren veya fallop tüplerinde tıkanıklık şüphesi olan kadınlara tavsiye edilir. Rahim içi anormalliklerin (polipler, yapışıklıklar veya miyomlar gibi) ve tüplerin açıklığının değerlendirilmesi için HSG çok önemli bir tanı aracıdır.

Rahim filmi çekimi, adet döngüsünün belirli bir bölümünde yapılır, genellikle son adet başlangıcından sonraki on gün içinde. Bu zamanlama, rahim içi yapının en iyi şekilde değerlendirilmesi ve olası bir hamileliğin önlenmesi için kritik önem taşır. İşlem sırasında bir kontrast madde rahim içine enjekte edilir ve bir röntgen çekilir. Bu, rahim ve fallop tüplerini görüntülemek için kullanılır.

Doktorunuzla görüşmek, prosedürün amacı, süreci ve olası yan etkileri hakkında bilgi edinmek için çok önemlidir. Doktorunuzdan işlemden önce alınması gereken önlemler ve işlem sonrası beklenen durumlar hakkında da bilgi almanız faydalı olacaktır. Rahim filmi, kadın sağlığı hakkında önemli bilgiler veren önemli bir tanı aracı olarak hizmet eder ve uygun koşullar altında, üreme sağlığını planlamada önemli bir adım olarak hizmet eder.

READ  Açık Emar

Ağrısız Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Vajinismus rahim film çekimi sırasınd ayaşanabailecek ağrıların çokluğu veya azlığı konusund herhangi birşey dememiz doğru olmayabilir. Öyle ki rahim filminin çekilme esnasında olabilecek etkiler, kişinin tamamen ağrı eşiği ile alakalı durumlardır.

Bu anlamda vajinismus filmi çekimi sırasında bazı hastalar hiçbir ağrı hissetmezken, bazıları bir miktar ağrı hissettiklerini dile getiriyorlar. Vajiismus rahim filmi ağrısı normal kadın doğum tedavileri ile eşdeğerdir.

Kadın doğum tedavilerini yaptırırken zorlanan veya hiç yaptıramayan hastalarda, rahim içi görüntüleme için hekimlerimize uygun görülen vajinismus filmi, hastaya anestezi yapılarak gerçekleştirilir.

Görüntüleme cihazının yerleştirileceği vajina ve çevresine sprey yardımı ile lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hasta işlem sırasında herhangi bir acı hissi duymaz. Fakat işlem sonrasında hastanın kasık ağrıları yaşaması normaldir.

Vajinismus Rahim Film Avantajları Nelerdir?

Vajinada yaşanan birçok hastalığın ortaya çıkması için tercih edilen ve oldukça da doğru bilgiler elde edinilmesini sağlayan vajinismus rahim film, mutlaka hekim tavsiyesinde ve gözetiminde yapılmalıdır. Uzun süreli girmiş olduğunuz cinsel ilişkilerinizde hissettiğiniz ağrılar zamanla sizi cinsel ilişkiden uzaklaştıracaktır.

Psikolojik sebeplerden ötürü cinsel ilişki hayatınızdan uzaklaşmanızda vajinismus hastalığı da sebep olabilir. Vajinismus filmi sayesinde hastalığın teşhisine ve tedavisine başlayabilirsiniz. Unutmayınız ki erken teşhis hayat kurtarır.

Vajinismus  filmi sayesinde uzun süren cinsel ilişkiler sonrasında yaşanamayan gebelikler çözüme ulaştığı gibi rahminizde yaşanması olası olan diğer hastalık gruplarının da teşhisi kolaylıkla yapılır.

Firmamız son teknoloji cihazlar ile yapmış olduğu vajinismus rahim filmlerinde, hastalığınızın teşhisini ve tedavi metotlarını bilginize sunuyor. Uzman ekip kadromuz ile işlem sırasında büyük bir hassasiyet ve özenle sağlığınızı kontrol altına alıyoruz.

Vajinismus Rahim Film Sonrası Yumurtlama

Vajinismus filmi yumurtlama işlemine herhangi bir etki etmez ve yumurtlamanız normal seyrinde devam eder. Ayrıca vajinismus filmi çektiğimiz birçok hastamızın hamile kaldığını da belirtmek isteriz.

READ  Aids Testi

Vajinismus filmi için kullanılan görüntüleme kamerası, rahim içerisinde yaşanan küçük tıkanıklıkları, ufak yapışıklıkları ve olası pıhtıların açılmasında da etkilidir. Aynı zamanda follop tüplerinde yaşanan tıkanmalar da bu işlem esnasında açılma olasılığı oldukça yüksektir.

Vajinismus rahim film sonrasında yumurta ve spermin vajina içerisinde ilerlemesi gereken tüpler açıldığı için spermin rahim duvarına sağlam tutunduğu ve gebeliğin bu sayede gerçekleştiğini belirtmek isteriz.

Vajinismus Rahim Filmi Sonrası Enfeksiyon Yaşanır Mı?

Vajinismus filmi çektiren hastalar ufak bir dinlenmeden sonra günlük yaşamlarına devam edebilirler. Fakat çok sık olmamak ile beraber bazı hastalarda işlem sonrasında enfeksiyon görülebilir. Rahim görüntüleme sonrasında yaşanan enfeksiyonlar genellikle artan ağrı, ateş, baş dönmesi, halsizlik, bulantı ve kusma gibi şikâyetler ile ortaya çıkıyor.

Çekim sonrasında bu etkenlerden herhangi birisini yaşarsanız mutlaka hekimlerimize durumu bildirmelisiniz. Bunun yanı sıra vajinismus rahim film sonrasında adet ağrısına benzer hafif ağrılar yaşanması normaldir. Bu ağrılar kısa zaman içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Rahim filmi çekimi sırasında kullanılan makine ya da ilaçlar adet düzensizliği etkisi yaratmaz. Vajinismus filmi sonrasında cinsel perhiz ve gebelik istekleriniz olduğunda korunmanıza gerek yoktur.

Vajinismus Rahim Filmi Fiyatları 2024

Son yıllarda kadın hastalıklarının artması, hekimlerin bazı tedavi yöntemlerine yönelmesini de artırmıştır. Sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemleri arasında vajinismus rahim filmi gelir. Vajinismus rahim filmleri devlet güvencesi altında çekildiği gibi özel firmalar tarafından da sağlık bakanlığı onaylı olarak çekim yapılabilir.

Öyle ki devlet hastanelerinde sıra beklemek istemediğinizde Safir Görüntüleme firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız uzun yıllardır sektöründe olup, uzman ekip kadrosu ile sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

Vajinismus filmi çeken birçok firmanın hizmet vermesi, fiyat farklılıklarının yaşanmasına da sebep olmuştur. Bu anlamda rahim filmi çekimlerinde kullanılan makineler büyük önem taşır.

Firmamız son teknoloji makineler ile yapmış olduğu çekimlerde herhangi bir yanıltma ya da yanlış bilgi almanız gibi olumsuz durumları yaşama söz konusu değildir.

Firma olarak sizlere vermiş olduğumuz bu kaliteli hizmetler için sizlere en uygun fiyat garantisini veriyoruz. Her bütçeye uyum sağlayan fiyatlarımız ile sağlığınız için yanınızdayız. Vajinismus rahim filmi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.